Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Maria Seibert najlepszym nauczycielem Pomorza 2020.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 28 stycznia 2021, 09:33
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Maria Seibert najlepszym nauczycielem Pomorza 2020. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W środę, 27 stycznia br. do rąk Marii Seibert trafiła nagroda „Nauczyciel Pomorza 2020”. Nauczycielce I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku nagrodę wręczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Uroczystość przekazania nagrody odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Sam konkurs został rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku, jednak nie odbyła się wówczas tradycyjna gala, a wyniki zostały ogłoszone w formule zdalnej. Mieczysław Struk obiecał wówczas, że gdy pozwolą na to warunki epidemiczne, osobiście przekaże wyróżnienie Marii Seibert.

- „To bardzo ważna nagroda. Jest nie tylko po to, by mieszkańcy Pomorza wiedzieli, kto ją zdobywa, ale też po to, by wiedzieli, jakie wartości wiążą się z tą nagrodą. Widoczny na statuetce korzeń symbolizuje podstawę, jaką nauczyciel daje swojemu uczniowi w procesie edukacji i wychowania, która zaowocuje w przyszłości. Korzeń jest też symbolem niewidocznej gołym okiem codziennej, tytanicznej pracy nauczyciela. Nagroda ma za zadanie utrwalić w świadomości Pomorzan wysokie standardy jakości pracy pedagogicznej w województwie pomorskim” - wyjaśniał podczas spotkania marszałek Mieczysław Struk.

 

 

 

 

Starosta Mirosław Czapla również pogratulował Marii Seibert tytułu „Nauczyciel Pomorza 2020”. Przekazał list gratulacyjny i przypomniał o jej wieloletniej służbie w malborskiej oświacie, wielu inicjatywach, w które angażowała najmłodszych mieszkańców Malborka i powiatu malborskiego.

- „Jesteśmy dumni z sukcesu pani Marii. Nagroda jest całkowicie zasłużona, jest docenieniem wielkiego wysiłku, zaangażowania i rozbudzania pasji wśród młodzieży” - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski.

 

 

 

 

Hanna Lalak, dyrektor I LO, z inicjatywy której zgłoszona została kandydatura Marii Seibert, zauważa z kolei, że jest ona pierwszą laureatką tego konkursu w szkole, Malborku oraz powiecie malborskim.

- „Sama nominacja była dla mnie wyróżnieniem, a znalezienie się wśród najlepszych dziesięciu nauczycieli w województwie było w mojej opinii ogromnym sukcesem. Gdy oglądałam w internecie ogłoszenie wyników i padło moje nazwisko, myślałam, że się przesłyszałam” - mówi Maria Seibert. - „Jestem zaszczycona i dumna. To miłe, że moja długa już praca oświatowa, bo przecież zbliżam się dużymi krokami do emerytury, została doceniona przez kapitułę konkursową. Nie traktuję jej jako ukoronowanie mojej pracy, wręcz przeciwnie, dodaje mi nowej energii i motywacji do dalszej pracy z młodzieżą. Jestem dumna tym bardziej, że nauczanie przedmiotów artystycznych nie zawsze postrzegane jest na równi z innymi przedmiotami. Staram się w swojej pracy nie tylko wykładać przedmiot, ale przekazywać uczniom wiedzę na temat życia, wartości rodzinnych, przywiązania do naszej Małej Ojczyzny”.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.