Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gościszewo. W pożarze stracili cały dorobek życia. Trwa zbiórka na odbudowę domu.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 15 stycznia 2021, 10:02
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Gościszewo. W pożarze stracili cały dorobek życia. Trwa zbiórka na odbudowę domu. fot. 7 PBOT
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w sylwestrowo – noworoczną noc, z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. Dwaj bracia, 73-letni Józef i 70-letni Kazimierz w wyniku pożaru swojego domu w Gościszewie stracili dobytek całego życia.

 

- „Żołnierz malborskiego 71 batalionu lekkiej piechoty, st. szer. Marcin Niedźwiecki, poinformował, że pogorzelcy dzięki uprzejmości rodziny i sąsiadów znaleźli zastępczy dach nad głową” - informuje Maciej Szalbierz z 7 PBOT. - „Żołnierz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio pomagał w przeprowadzce mężczyzn do mieszkania zastępczego, podkreślając jednocześnie, że sytuacja panów Józefa i Kazimierza jest dramatyczna zarówno finansowo, jak i zdrowotnie”.

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Gościszewie zorganizowała zbiórkę na odbudowę domu tworząc konto bankowe na które można wpłacać pieniądze na ten szczytny cel: Bank Spółdzielczy 30 8309 0000 0000 0198 2000 0010 z dopiskiem „Pomoc pogorzelcom”.

 

 

 

 

- „Po artykule, który ukazał się na łamach malborskich portali ludzie dobrej woli nie zawiedli” - informuje Maciej Szalbierz. - Pani Paulina z Gniewu, zorganizowała pieniądze m.in. na odzież, środki czystości, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego. Pan Robert z Malborka również nie został obojętny na apel o pomoc przekazując kilka worków odzieży, naczynia, garnki itp.”

Wszystkie podarunki już trafiły do rąk panów Józefa i Kazimierza, którzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności za otrzymaną pomoc. Osoby, które zechcą przekazać pogorzelcom artykuły domowe, mogą kontaktować się ze st. szer. Marcinem Niedźwieckim pod nr tel. 788 629 027.


 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zażenowana mieszkanka
Zażenowana mieszkanka 17.01.2021, 21:54
Gosciszewska straż nie wyjechała nawet tej nocy do pożaru wstyd żeby zjawiła się straż z posrolina a miejscowi nie! Zero koordynacji kto tam zarządza! Teraz zamiast urządzać zbiórkę powinni się zebrać i oczyścić pogorzelisko ponadto zająć się zbiórka z własnych kieszenie bo gdyby wyjechali dom nie był by w takim stanie