Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Niecodzienna akcja strażaków na farmie wiatrowej.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 13 stycznia 2021, 09:49
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Miłoradz. Niecodzienna akcja strażaków na farmie wiatrowej. fot. KP PSP Malbork
Do nietypowego zgłoszenia zostali zadysponowani strażacy z powiatu malborskiego. Okazało się, że w jednym z wiatraków na terenie nowo budowanej farmy wiatrowej na wysokości 130 m uwięziony został kot.

 

We wtorek, 12 stycznia br. o godzinie 10.42 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o uwięzionym w wiatraku farmy wiatrowej na wysokości 130 m lisie. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej - jeden zastęp z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Miłoradz.

 

 

 

 

Strażacy, w ramach współpracy pobrali od Straży Miejskiej w Malborku klatkę do przewozu zwierząt oraz uprzęż do chwytania dzikich zwierząt. Po przybyciu na miejsce zdarzenia we współpracy z pracownikami farmy wiatrowej ratownicy, przy pomocy windy, udali się na wskazany poziom w wiatraku. Uwięzionym zwierzęciem okazał się być kot.

 

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, demontażu elementów podłogi (podłoga z przestrzenią na instalacje technologiczne) w celu dostania się w pobliże zwierzęcia, odłowieniu zwierzęcia i przetransportowaniu go do lecznicy, z której miał być odebrany przez przedstawicieli Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS. Akcja trwała ponad 3 godziny i wzięło w niej udział łącznie 9 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.