Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Pożar w zakładzie stolarskim.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 12 stycznia 2021, 09:35
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Nowy Staw. Pożar w zakładzie stolarskim. fot. KP PSP Malbork
W poniedziałek przed południem doszło do pożaru poddasza w jednym z budynków przy ulicy Westerplatte w Nowym Stawie, w którym znajdował się zakład stolarski. Akcja strażaków trwała ponad godzinę.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 stycznia br. O godzinie 11.01 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza w miejscowości Nowy Staw, przy ulicy Westerplatte. Zadysponowano 3 zastępy z JRG Malbork, zastęp OSP Nowy Staw oraz zastęp OSP Lipinka. Na miejscu zastano palącą się część poddasza o konstrukcji drewnianej w budynku produkcyjnym, w którym funkcjonował zakład stolarski. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy nie stwierdzili poszkodowanych osób.

 

 

 

 

Działania podjęte przez zastępy straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palące się poddasze. Ratownicy przeprowadzili prace rozbiórkowe sufitu w celu wykluczenia zarzewi ognia, po czym wykonali kontrolę obiektu przy użyciu kamery termowizyjnej. Po przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora zakończono działania. W działaniach udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników, zastęp OSP Nowy Staw w sile 3 ratowników oraz zastęp OSP Lipinka w sile 4 ratowników.

 

 


 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.