Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Za liczne włamania i kradzieże mogą spędzić za kratkami nawet do 10 lat.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 8 stycznia 2021, 11:41
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Za liczne włamania i kradzieże mogą spędzić za kratkami nawet do 10 lat. fot. KPP Sztum
We wtorek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Kradzieże miały miejsce od początku listopada do końca grudnia 2020 r. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

 

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Pierwszy zatrzymany, 20-letni mężczyzna pod koniec grudnia 2020 r. dopuścił się dwóch kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Sztumu. Podejrzany w tym czasie dokonał kradzieży dokumentów wraz z kartą kredytową, którą później płacił w sklepach za zakupy. Ponadto mężczyzna dokonał kradzieży kosmetyków w jednej z placówek handlowych w Sztumie.

 

 

 

 

Drugi zatrzymany, 34-latek w okresie od początku listopada do połowy grudnia 2020 r. dopuścił się kilku kradzieży w Sztumie na łączną kwotę ponad 1,5 tys. zł. Mężczyzna dodatkowo pod koniec grudnia 2020 r. dokonał włamania do budynku, z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 8 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia z budynku, które przekazano właścicielowi.
 

 

 

 

Zatrzymani mężczyźni, mieszkańcy powiatu sztumskiego przyznali się do winy oraz złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Niedługo za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei kara 34-latka w związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, może być zwiększona do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.