Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Napadł na lokal gastronomiczny z siekierą.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 14 grudnia 2020, 15:05
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Napadł na lokal gastronomiczny z siekierą. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa usiłowania rozboju oraz groźby karalne. Według ustaleń mundurowych sprawca napadł na 28-letniego pracownika lokalu gastronomicznego i grożąc mu siekierą, chciał ukraść pieniądze. Pokrzywdzony broniąc się, prysnął gazem w sprawcę, który uciekł. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że sprawca wychodząc z lokalu, groził śmiercią pracownikowi. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. W sobotę sąd zastosował wobec zatrzymanego 18-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek, 11 grudnia br. po godzinie 2 nad ranem tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani kryminalni, którzy ustalili, że sprawca po wejściu do lokalu zaczął grozić pracownikowi siekierą i zażądał całej gotówki z kasy. Pokrzywdzony mężczyzna broniąc się, prysnął gazem w sprawcę, który uciekł. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że sprawca wychodząc z lokalu, groził śmiercią pracownikowi.

 

 

 

 

Wysłani na miejsce policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren i na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas zatrzymania 18-latka znaleźli przy nim siekierę, którą najprawdopodobniej posłużył się podczas przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 

 

 

 

W sobotę, 12 grudnia br. zatrzymany 18-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 18-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.