Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Poszukiwana przez sąd wpadła na kradzieży w sklepie.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 10 grudnia 2020, 08:44
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Poszukiwana przez sąd wpadła na kradzieży w sklepie. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która była poszukiwana do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Zatrzymana kobieta najpierw została złapana na kradzieży sklepowej, a następnie podczas policyjnej interwencji okazało się, że jest poszukiwana. Dodatkowo, według ustaleń śledczych zatrzymana kobieta bez stałego miejsca zamieszkania miała związek z innym kradzieżami w tczewskich sklepach. Zatrzymana 33-latka trafiła do policyjnego aresztu. We wtorek policjanci przedstawili kobiecie zarzuty kradzieży, a następnie doprowadzili ją do aresztu śledczego. 

 

W poniedziałek, 7 grudnia br. po godzinie 16 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów z patrolówki, którzy ustalili, że 33-letnia kobieta ukradła artykuły spożywcze. Za to wykroczenie mundurowi ukarali kobietę 500 złotowym mandatem. Dodatkowo funkcjonariusze ukarali 33-latkę drugim mandatem, gdyż nie stosowała się do obowiązku zakrywania nosa i ust. W trakcie dalszych policyjnych czynności okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanej sąd wydał taki wyrok za popełnione przez nią przestępstwo pobicia. Kobieta bez stałego miejsca zamieszkania trafiła do policyjnego aresztu.

 

 

 

 

Okazało się również, że zatrzymana 33-latka miała związek z przestępstwami kradzieży kosmetyków, do których doszło w sklepach na terenie Tczewa. Mundurowi zajmujący się tymi sprawami ustalili, że 33-latka kilkukrotnie wchodziła do placówek handlowych i wykorzystując nieuwagę personelu kradła z półek sklepowych kosmetyki. Okazało się, że skradziony towar warty był prawie 1200 złotych.

 

 

 

 

We wtorek, 8 grudnia br. śledczy przedstawili zatrzymanej kobiecie zarzuty kradzieży, a następnie została przekonwojowana do placówki penitencjarnej, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzi 1,5 roku. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.