Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pijany groził kobiecie pobiciem.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 27 listopada 2020, 11:07
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pijany groził kobiecie pobiciem. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Mieszkaniec Tczewa podczas wszczętej awantury domowej groził pobiciem konkubinie. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W środę śledczy przesłuchali zatrzymanego 24-latka, któremu przedstawili zarzuty. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

We wtorek, 24 listopada br. przed godziną 19 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. W to miejsce zostali skierowani policjantów z wydziału prewencji. Interweniujący mundurowi ustalili, że 24-letni mężczyzna podczas kłótni z konkubiną zaczął grozić jej pobiciem. Okazało się również, że sprawca podczas zdarzenia miał wyzywać pokrzywdzoną. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze sporządzili niebieską kartę. Sprawca interwencji przed przybyciem policjantów wyszedł z mieszkania. Mundurowi podczas penetracji terenu w rejonie dworca PKP zauważyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.

 

 

 

 

W środę, 25 listopada br. śledczy po wytrzeźwieniu mężczyzny przesłuchali go i przedstawili mu zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmuje się natychmiastowych i stanowczych działań, bardzo często przemoc powtarza się. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.