Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Placu Słowiańskim w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Placu Słowiańskim w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Nie ma co ukrywać. Parkowanie jest trudnym manewrem, któremu podczas kursu nauki jazdy poświęcamy najwięcej czasu. Niektórzy z nas czasami potrzebują znacznie więcej czasu na jego opanowanie i nie zawsze kończy się to absolutnym sukcesem. Czasami bowiem okazuje się, że mimo tego, mamy i tak sporo niedociągnięć, prawda?

 

Zazwyczaj zdjęcia, jakie przysyłają nam nasi widzowie przedstawiają samochody, których kierowcy mają zdecydowanie problem z parkowaniem prostopadłym. Warto przypomnieć z kursu prawa jazdy, że kluczowe znaczenie ma odpowiednie ustawienie pojazdu do wykonania tego manewru. Dla przypomnienia krótki kurs z parkowania prostopadłego tyłem, które znaleźliśmy na jednym z portali motoryzacyjnych.

- „Zatrzymaj się prostopadle do auta, które znajduje się za wolnym miejscem parkingowym. Zachowaj odległość ok. 1,5 metra od tego pojazdu. Parkowanie prostopadłe tyłem rozpoczynasz, kiedy cofając, w krańcu szyby pasażera (w przypadku skrętu w prawo) zobaczysz środek samochodu, obok którego parkujesz, tj. znaczek marki. Wówczas rozpocznij skręcanie kierownicą do oporu. Kiedy miniesz bok pojazdu stojącego obok, to zacznij obracać nią tak, aby ustawić pojazd względem samochodów sąsiednich. Kiedy auto będzie się już znajdować w pozycji równoległej to samochodów sąsiednich, to wyprostuj koła i podjedź do końca miejsca postojowego. Jeśli nie zachowałeś podobnych odległości od sąsiednich aut, możesz ruszyć do przodu i następnie poprawić pozycję. Po zaparkowaniu pamiętaj o zaciągnięciu hamulca ręcznego”.

 

 

 

 

Proste, prawda? To dlaczego tak wielu kierowców ma nadal z tym problem? A może oni właśnie nie widzą w tym żadnego problemu?

- Kolejny "mistrz" parkowania: godziny przedpołudniowe, parking pod Starostwem Powiatowym w Malborku (dokładnie pod wydziałem komunikacji) - gdzie znaleźć miejsce parkingowe graniczy z cudem. Czyżby właściciel odbierał prawo jazdy? Chociaż nie - myślę, że żaden egzaminator nie zaliczyłby takiego parkowania. To jest kolejny przykład na to, że nie szanujemy siebie nawzajem. Najważniejsze, że ja znalazłem miejsce parkingowe, a inni mnie nie obchodzą. Pod sklepami czy na parkingach przy blokach takich mistrzów kierownicy widać na każdym kroku. Kierowco - pomyśl o innych!” - napisała nasza czytelniczka.

A wy co o tym wszystkim sądzicie?

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
A
A 11.11.2020, 16:50
chłop przyjechał zarejestrować dopiero co kupione nowe auto a wy się czepiacie
citizen
citizen 10.11.2020, 11:31
I tak gdzieś byłoby źle może najpierw odpowiedzieć na pytanie co idiota wyznaczał to skrajne miejsce
Używaj mózgu.
Używaj mózgu. 11.11.2020, 10:13 (odpowiedź do citizen)
Skrajne miejsce parkingowe jest dla motocykla lub skutera.
Somsiad
Somsiad 11.11.2020, 14:05 (odpowiedź do Używaj mózgu. )
Albo jowera