Wydanie nr 172/2021, Poniedziałek 21.06.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Protest kobiet w Nowym Dworze Gdańskim i Sztumie.

  • Wydanie nr 172/2021
  • 24 pażdziernika 2020, 12:11
  • Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
  • Wiadomości
  • 36 komentarzy
W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Oznacza to, że teraz lekarz może przeprowadzić aborcję tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia kobiety albo gdy ciąża powstała w wyniku czyny zabronionego.

W piątek, 23 października br. w całej Polsce odbyły się protesty kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Ludzie wyszli na ulice wielu miast, w tym m. in. Nowego Dworu Gdańskiego i Sztumu.

Niemy protest w Nowym Dworze Gdańskim.

Jak poinformował nas Krystian Falk, w Nowym Dworze Gdańskim protestowało około 100 osób, które z zachowaniem reżimu sanitarnego i społecznego dystansu pod asystą policji przeszły od centrum do obrzeży miasta. Był to protest spontaniczny, zwołany przez media społecznościowe. Policjanci będący na miejscu nie interweniowali, tylko zabezpieczali ruch drogowy, ponieważ protestujący spacerkiem szli ulicami miasta. Wielu z nich niosło transparenty wyrażające społeczne niezadowolenie, które zawieszono na płocie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Kopernika. Biorący udział w proteście nie skandowali haseł, szli w ciszy.

 

W Sztumie gwarno i głośno.

W Sztumie początkowo przy Urzędzie Miasta o godzinie 19 zebrało się około 100 osób, powiedział w rozmowie z nami Zbigniew Zwolenkiewicz. Jednak w trakcie trwania protestu tłum się powiększał i w rezultacie uczestniczyło nawet około 200 osób. Protestujący w asyście policjantów z zachowaniem reżimu sanitarnego i społecznego dystansu, w dużym rozproszeniu przeszli parokrotnie trasę od magistratu do Ronda Powiśle. Biorący udział w proteście skandowali okrzyki przy dźwiękach muzyki, a także nieśli transparenty, na których wyrażali swoje niezadowolenie na sytuację w Polsce. Policjanci nie podejmowali żadnych działań w stosunku do zgromadzonego tłumu.

- „To, co było takie budujące (podczas protestu przyp. red.) to porozumienie i działanie międzypokoleniowe. Bo byli ludzie bardzo młodzi (…), ale było też bardzo dużo ludzi starszych” - podsumował Zbigniew Zwolenkiewicz.

 

Zdjęcia: Krystian Falk, Zbigniew Zwolenkiewicz oraz nadesłane od widza anonymos

 

Czekamy na Państwa komentarze w tej sprawie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mąż
Mąż 28.10.2020, 07:37
.................................jeżeli Panie mówią do Prezesa wypierdalaj - to nie należy się wdawać w dyskusje, tylko grzecznie zapytać, jak szybko i jak daleko.
I wypierdalać.
Socjolog
Socjolog 26.10.2020, 11:35
Kobiety już jesteście bohaterkami ! A możecie przejść do historii jako te które wyzwoliły Polską i Polaków od PIS ! PIS nie zdąży nawet zacząć pisać nowej historii opartej na dziwolągu Kaczyńskim ! Cały świat to zauważy i doceni.
Maniek
Maniek 26.10.2020, 06:47
.................................i tak na naszych oczach PIS odchodzi w pis...u !
ndg
ndg 25.10.2020, 21:22
Jak patrzę na banery,które niosą dziewczynki w tym żałosnym proteście to... no cóż.Mówią wiele. Niby Polska a dziś ani odmienić przez przypadki nie potrafią a chcą mieć "PIERSZEŃSTWO"..O Pani krzyczacej przez megafon nie wspomnę..Jest już po odwyku czy w trakcie.Tatus na pewno jest z Niej dumny.
Jozio
Jozio 25.10.2020, 22:24 (odpowiedź do ndg)
Zamknij oczy na zawsze
Marta
Marta 25.10.2020, 19:54
Rząd nie ciąża - da się usunąć. Mówi mój konkubent Ziutek.