Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla seniorów z powiatu sztumskiego.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 20 pażdziernika 2020, 10:14
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • SztumUrzędowe
Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla seniorów z powiatu sztumskiego. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk oraz Szpitale Pomorskie zapraszają na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Program obejmuje także mieszkańców powiatu sztumskiego. W Sztumie zabiegi wykonywane będą w przychodni na Osiedlu Sierakowskich.

 

Samorząd województwa pomorskiego pomaga w zapobieganiu chorobom, które wywołują wspomniane bakterie, realizując „Regionalny Program Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+”. W trosce o Państwa zdrowie, również mieszkańcy powiatu mogą wziąć udział w tym programie. Na ten cel przeznaczono 6 255 zł – 50 % kosztów programu przy równoczesnym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 6 255 zł.

 

 

 

 

Nie narażaj się – zaszczep się!

Osoby starsze, które się nie zaszczepiają, narażają się nie tylko na schorzenia układu oddechowego, ale także na zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zaostrzenie choroby przewlekłej czy zapalenie oskrzeli. Dwoinka zapalenia płuc może także wywołać zapalenie spojówek, otrzewnej, a nawet stawów. Pneumokoki w skrajnych przypadkach, jakim jest m.in. znaczne osłabienie organizmu, mogą stanowić zagrożenie życia poprzez wywołanie ciężkiej inwazyjnej choroby pneumokokowej (IChP), a co za tym idzie, może grozić licznymi zagrożeniami, tj. zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, sepsa czy zapalenie płuc z bakteriemią. Akcja szczepień dedykowana jest seniorom 65+. m.in. dlatego, iż śmiertelność na skutek ataku tych bakterii w tej grupie wiekowej jest ponad pięciokrotnie wyższa, niż w grupie osób 35-49 lat. Szczepienia przeciwko pneumokokom w istotny sposób zmniejszają ryzyko zakażenia i powikłań.


 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.