Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Starosta malborski zakażony COVID-19. To nie jedyne ognisko zakażenia w Malborku.

Starosta malborski zakażony COVID-19. To nie jedyne ognisko zakażenia w Malborku. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku, Stanisław Chabel poinformował, że podczas podróży służbowej Mirosław Czapla został zakażony koronawirusem. Część pracowników starostwa przebywa na kwarantannie.

 

Starosta malborski, Mirosław Czapla obecnie przebywa na kwarantannie. Ma objawy COVID-19, które przechodzi bardzo ciężko. Według informacji, jaką przekazał nam w rozmowie telefonicznej Stanisław Chabel wynika, że do zakażenia doszło podczas podróży służbowej, którą starosta odbył w ostatnim czasie poza terenem powiatu malborskiego. Jak podkreśla, do zakażenia doszło mimo zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i środków ostrożności podczas całego okresu podróży. W związku z tym, że w starostwie pojawiło się ognisko zakażenia, pracownicy mający styczność z osobami, które brały udział w tej podróży, zostali objęci kwarantanną.

- „Urząd pracuje normalnie, wszystkie wydziały funkcjonują, tak jak trzeba” - zapewnia Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa. - „Dostępność petentów do wszystkich wydziałów i służb jest stuprocentowa. Jednak apelujemy do mieszkańców, by jednak w miarę możliwości załatwiali swoje sprawy urzędowe za pomocą platformy e-puap” - dodaje.

 

 

 

 

To nie jedyne ognisko zakażenia w mieście.

Stanisław Chabel zapewnia, że oprócz wspomnianych pracowników, nikt poza tym nie jest objęty kwarantanną. Jednak w związku z tym, że wkrótce miałyby się odbyć obrady Rady Powiatu Malborskiego, rozważane jest przeprowadzenie najbliższej sesji w systemie zdalnym. Sytuacja epidemiologiczna jest na tyle rozwojowa i niekorzystna, a co za tym idzie – coraz więcej osób zostaje zakażonych, że wszystko może się zdarzyć.

Jak się okazuje, to nie jedyne ognisko zakażenia na terenie Malborka. Dyrektor wskazuje, że ze względów bezpieczeństwa dzieci i pracowników Zespołu Szkół Katolickich w Malborku, szkoła przeszła na system zdalnego nauczania po tym, jak u jednego z pracowników potwierdzono pozytywny wynik na koronawirusa. Kwarantanną objęci zostali uczniowie jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 5, jednak placówka decyzją dyrekcji pracuje w normalnym systemie.

- „Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby przestrzegali wszystkie zalecone przepisy sanitarne. To nie koniec tej lawiny zachorowań. Przed nami jeszcze trudniejszy okres” - podsumowuje Stanisław Chabel.

 

 

 

 

Szpital w Malborku czeka reorganizacja.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku przygotowuje się na przyjęcie większej liczby pacjentów zakażonych koronawirusem. Ma to związek z decyzją Wojewody Pomorskiego dotyczącą konieczności zabezpieczenia miejsc do leczenia osób wymagających hospitalizacji po zakażeniu COVID-19. Malborski szpital musi w związku z tą decyzją przygotować 18 łóżek, w tym dwa na leczenie pod respiratorem. Jednak, żeby to wszystko przygotować, szpital potrzebuje czasu na przeprowadzenie reorganizacji pracy placówki. Już zostały podjęte odpowiednie kroki w tym kierunku.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ja
Ja 18.10.2020, 11:42
Radna jest głupia i tyle w temacie. Życzę jej aby nauczyła się pokory i szacunku wobec innych. Przerażające są informację o wirusie w mederi i w policji.
Popi
Popi 18.10.2020, 13:38 (odpowiedź do Ja)
A mnie przeraża twoja głupota .Mam pytanie jeżeli w mederi i policji nawet do kibla chodzą w maskach to skąd te zakażenia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.10.2020, 07:55
...............................a radna dzidzia piernik co to pokazała wszystkim swoją butę i głupotę jest jeszcze zdrowa czy musimy jeszcze poczekać na efekty tej głupoty ?
Filozof
Filozof 18.10.2020, 11:53 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Proszę nie czepiajmy się tej pani. Pani ma ograniczone możliwości postrzegania rzeczywistości. Ale póki co mimo że stanowi realne zagrożenie dla innych nie ma ustawy która pozwalaby ją przymusowo izolować - areszt. A wystarczy trochę empati.

Jacek
Jacek 18.10.2020, 13:40 (odpowiedź do Filozof)
Wstyd i hańba co Ty gadasz . Zero wiedzy same bzdury
Poczytaj trochę.
Popi
Popi 16.10.2020, 09:50 (odpowiedź do Mieszkaniec)
No przecież on nawet do ubikacji chodził w masce to czemu się zakazil może to wytłumaczysz?
Iza
Iza 18.10.2020, 11:45 (odpowiedź do Popi)
A mogę Ci to wytłumaczyć skoro brakuje Ci wiedzie i chęci aby ją zdobyć. Maska minimalizuje ryzyko, ale go nie eliminiluje. Wystarczy? Doczytasz resztę, jest sporo dostępnych badań opublikowanych w lancet.
Olaf
Olaf 15.10.2020, 18:19
Co na to radna Powiatowa Grzegorzewska ?
Jozio
Jozio 18.10.2020, 11:48 (odpowiedź do Olaf)
Ona nie mówi, wygląda że to patocelebrytka
Mela
Mela 17.10.2020, 17:57 (odpowiedź do Olaf)
Nosił kaganiec i tak zachorował mówili że jak się nosi to będzie ok oszukali nas banda desydensow
Maxikaz
Maxikaz 16.10.2020, 09:51 (odpowiedź do Olaf)
Grzegorzewska to jedyna mądrą osobą w tym towarzystwie
Wyborca
Wyborca 18.10.2020, 11:47 (odpowiedź do Maxikaz)
"Nie nazywajmy szmba perfumeria "
Maxikaz
Maxikaz 18.10.2020, 13:43 (odpowiedź do Wyborca )
Weź rozped A ściana się znajdzie .tylko takie ta twój pusty baniak widzę lekarsrwo
Ala
Ala 15.10.2020, 17:29
Mirek trzymaj się