Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Batalion terytorialsów w Malborku przywitał nowych żołnierzy.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 3 pażdziernika 2020, 08:23
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Batalion terytorialsów w Malborku przywitał nowych żołnierzy. fot. 7 PBOT
To już kolejna uroczysta przysięga wojskowa terytorialsów z 71. Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku. W niedzielę złożyło ją 38 żołnierzy, w tym dziewięć kobiet. Szesnaście dni wcześniej zostali oni wcieleni w szeregi tego batalionu. Podczas szkolenia podstawowego poznawali tajniki żołnierskiego rzemiosła. Zapoznawali się ze sprzętem i wyposażeniem wojskowym, a także budową broni. Mieli zajęcia na strzelnicy wojskowej, taktykę, topografię w terenie i wiele innych zajęć. Szkolenie to zakończyło się pętlą taktyczną, podczas której żołnierze zdawali egzamin ze zdobytej wiedzy i umiejętności.

 

W niedzielę, 27 września br. na terenie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku uroczystą przysięgę wojskową złożyło 38 terytorialsów, w tym dziewięć kobiet, którzy rozpoczęli służbę w 71. Batalionie Lekkiej Piechoty. Ta niedziela na pewno na długo pozostanie w pamięci tych młodych ludzi. Uroczysta przysięga wojskowa była niejako zwieńczeniem ich drogi od cywila do żołnierza Wojska Polskiego. Po wypowiedzeniu przysięgi wstąpili oni do „rodziny” 7. Pomorskiej Brygady OT. Dla wielu z nich było to ukoronowanie długiej drogi, którą musieli pokonać, aby spełnić swoje marzenia. Uroczystą oprawę tego wydarzenia uświetniła Orkiestra Wojskowa z Torunia. Poczet sztandarowy wystawili żołnierze z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, uroczystość musiała się odbyć bez zaproszonych gości.

 

 

 

 

Wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej pozwala połączyć życie prywatne i zawodowe ze służbą wojskową. W ramach swojego wolnego czasu żołnierze mogą realizować zadania, które sami wybiorą i w których czują się mocni. Do ich obowiązków należy pozostawanie w gotowości - co wiąże się ze stawiennictwem do służby w czasie alarmu, np. w celu pomocy podczas klęski żywiołowej oraz odbycie dwudniowego szkolenia rotacyjnego raz w miesiącu.

 

 

 

 

Wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą zgłosić się do Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/7bot/kroki/ lub odwiedzić najbliższą Wojskową Komisję Uzupełnień.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, oficer prasowy 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.