Wydanie nr 334/2020, Niedziela 29.11.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK JEDNYM Z NAJBIEDNIEJSZYCH MIAST W POLSCE

Aż serce pęka Malbork znalazł się na szarym końcu rankingu zamożności samorządów przygotowanym przez pismo "Wspólnota". Nasze miasto uplasowało się w 2019 r. na 239 miejscu spośród 267 miast powiatowych. Wyprzedza nas Nowy Dwór Gdański, Kwidzyn, Tczew czy Starogard Gdański. Wyższy dochód na mieszkańca ma także, m.in. Nowy Staw i Dzierzgoń.
To smutna perspektywa. Bogactwo samorządów przekłada się na komfort życia mieszkańców. To smutne, że miasto z takim potencjałem znajduje na końcu stawki i nie potrafi wykorzystać swoich walorów.
 
Wolałbym prezentować bardziej optymistyczne dane, chwalić sukcesy. Często to robię. Jednak uważam, że moim obowiązkiem jest także przedstawiać prawdę, nawet jeśli jest bolesna i wywołuje kontrowersje. Leczenie trzeba zacząć od diagnozy.
 
Od dawna mówię, że MALBORK się nie rozwija i potrzebuje zmian.
 
 
 
Czekamy na Państwa komentarze
 
Paweł Dziwosz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość obserwator
Gość obserwator 27.09.2020, 19:42
Raz na wozie raz pod wozem.
Roman
Roman 27.09.2020, 19:06
Obecna władza może co jedynie założyć kabaret a wy drodzy mieszkańcy jesteście clakierami. Straconego czasu dla rozwoju Malborka nie da się tak szybko odrobić. O straconych środkach unijnych nawet nie wspomnę
Gość obserwator
Gość obserwator 27.09.2020, 16:20
Często słyszałem teksty że miasto Malbork się nie rozwija niema fabryk dużych zakładów pracy miasto się nie rozwija moim zdaniem może ktoś wyżej rozdaje karty miasto Malbork same w sobie nie jest złe ale na układy niema rady a może brak w mieście ludzi z wizjami pomysłami jak zrobić żeby było lepiej jak ściągnąć sponsorów inwestorów ludzi którzy mogą mieć tak zwane pole do popisu średniowieczne czasy się skończyły chyba nie trzeba wysyłać szpiegów żeby popatrzyli jak rosną inne miasta ale jak słucham tekstów że co niektórzy tęsknią za komuną i stoją w miejscu czasy komuny w której nic nie było ale każdy miał pracę i jakoś ludzie żyli i chodzi mi dokładnie nie o samą komunę tylko o bunty punk rock i tak zwaną zbuntowana młodzież to nic z tego nie rozumiem jak przeczytałem że miasto jest na końcu listy miast w Polsce albo co niektórzy się obudzą i coś wymyśla albo niechce być złośliwy jak nic się nie zmieni i żeby nie było gorzej co niektórzy ludzie w swetrach to smutne będą grali na flecie pod zamkiem może ktoś żuci zeta lub piataka.
mkkj
mkkj 27.09.2020, 14:01
Malbork jest bardzo bogaty, przecież burmistrz ma aż 2 zastępców. Trio miesięcznie kasuje tak na oko około 20 tys zł z budżetu miasta.
Iza
Iza 27.09.2020, 13:05
Popatrzcie na Nowy Staw, popatrzcie na Sztum i Nowy Dwór Gdański a potem popatrzcie na Malbork i zobaczcie ile może zrobić dobry burmistrz
gość
gość 28.09.2020, 08:38 (odpowiedź do Iza)
tu wstyd przyznać... ale nawet coś się dzieje w Nowym Stawie - kalendarz imprez pełny i imprez dla zwykłych ludzi a nie jak w Malborku koncert Lutni w zamku i inne podobne nikogo nie interesujące imprezy