Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mgliste poranki na drogach – policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 22 września 2020, 16:04
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Mgliste poranki na drogach – policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. Na wielu trasach w kraju mgliste jesienne poranki dają się we znaki kierowcom. Mgła nie tylko utrudnia jazdę, ale utrudnia również kierowcy skupienie się na drodze. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Policjanci apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę.

 

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Należy pamiętać, że na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania, a co za tym idzie - zmniejsza się nasze bezpieczeństwo. Ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. Gdy na drogach jest ślisko, piesi powinni również ostrożnie i bez pośpiechu wchodzić na przejścia dla pieszych.

 

 

 

 

Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Deszczowa aura i mgliste poranki sprawiają, że warunki na drodze mogą być niebezpieczne. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że jadąc w tych warunkach, musimy się koncentrować na drodze i zachować szczególną ostrożność.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.