Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przebywasz na kwarantannie? Zainstaluj aplikację „Kwarantanna domowa”.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 21 września 2020, 09:13
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 4 komentarze
Przebywasz na kwarantannie? Zainstaluj aplikację „Kwarantanna domowa”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Policja apeluje do osób przebywających na kwarantannie, które posiadają smartphone, aby korzystali z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Jest to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

 

Już od kilku miesięcy wspólnie walczymy z koronawirusem. Naszym głównym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. W trakcie codziennej służby policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Podczas kontroli i rozmowy policjanci pytają osoby kontrolowane o samopoczucie oraz czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Aby usprawnić kontrolę osób przebywających na kwarantannie, policjanci apelują do zainstalowania na smartphonie bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Celem aplikacji jest sprawdzenie, czy nie łamiemy zasad kwarantanny. Aplikacja rejestruje działania podjęte podczas wykonywania zadań. Sprawdza lokalizację oraz czas wykonywania zadania, czyli zrobienia zdjęcia. Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujemy szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji.

Można też korzystać ze specjalnej infolinii technicznej tel. +48 22 165 57 44 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Aplikacja daje również m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.  

 

 

 

 

Jak aktywować aplikację?

Należy pobrać aplikację „Kwarantanna domowa” z AppStore lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymamy w wiadomości SMS. Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy oraz wybierania połączenia z infolinią. Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja, że nasze dane są bezpieczne i nikt niepowołany nie ma do nich dostępu. Zakres danych osobowych przetwarzanych w ramach aplikacji to imię i nazwisko, numer telefonu i deklarowany adres pobytu, zdjęcie i lokalizacja, data końca kwarantanny oraz ID Obywatela – techniczny identyfikator obywatela.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maxikaz
Maxikaz 22.09.2020, 12:53
Ja zainstaluje wszystko nawet wcisne sobie nawet korek w tyłek jeżeli to pomoże bo tak się boję koronowirusa
Popi
Popi 22.09.2020, 09:22
Ludzie nic nie instalujcie to jest kolejny kaganiec precz z miseczkami i aplikacjami
Obywatel_rok_1984
Obywatel_rok_1984 19.12.2020, 14:31 (odpowiedź do Popi)
Precz z takimi pomysłami, precz.
Gość
Gość 21.09.2020, 12:10
co znaczy obowiązkowa? dajcie mi telefon to będę instalował... jakim prawem każecie robić mi coś na moim własnym telefonie. a może mam nokię 3310, a może nie mam internetu, pomijając fakt że kod aplikacji nie do końca jest jawny więc jako programista nie mogę sprawdzić co ta aplikacja robi z moim teflonem i jakie dane pobiera. Na dzień dobry każe odinstalować inne aplikacje do okłamywania mojego położenia, bo ja sobie nie życzę żeby Google i inne firmy wiedzieli o każdym sklepie, który odwiedzam a potem zadawali pytania o zadowolenie