Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Lichnowy. Nieletni i bez uprawnień uderzył Fordem w drzewo.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 14 września 2020, 10:09
  • KPP/KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Gmina Lichnowy. Nieletni i bez uprawnień uderzył Fordem w drzewo. fot. KP PSP Malbork
W piątek zaraz po północy w pobliżu miejscowości Lichnowy doszło do zdarzenia drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Forda na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w drzewo. Jak się okazało, samochodem kierował 17-latek bez prawa jazdy. Kierowca i jego 18-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitali. Trzeciemu z uczestników wypadku medycy udzielili pomocy na miejscu i nie wymagał hospitalizacji. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

W piątek, 11 września br. około godziny 0.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Lichnowami i Pordenowem. Natychmiast na miejsce zostali skierowani nowostawscy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, podczas gdy strażacy uwalniali zakleszczonego w aucie kierowcę. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

 

 

 

 

Po dojeździe do miejsca zdarzenia, zastęp z OSP Lichnowy zastał samochód osobowy marki Ford Focus po uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się na drodze. Jedna poszkodowana osoba znajdowała się w pojeździe, druga - poza pojazdem na poboczu drogi w pozycji leżącej. Droga powiatowa zablokowana w obu kierunkach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym (stabilizacja kręgosłupa na odcinku szyjnym, zabezpieczenie przed utratą ciepła, wsparcie psychiczne).

 

 

 

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący Fordem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, kierującym był 17-letni mieszkaniec gminy Lichnowy, który nie miał prawa jazdy. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Samochodem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Stan jednego z nich, 18-latka wymagał przetransportowania go Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala specjalistycznego w Gdańsku. Trzeci uczestnik wypadku, 22-letni mężczyzna, został zaopatrzony przez medyków na miejscu zdarzenia. Teraz mundurowi na podstawie zebranych śladów będą szczegółowo wyjaśniać, jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Po udzieleniu pomocy w załadunku rozbitego samochodu na lawetę oraz usunięciu resztek powypadkowych, strażacy zakończyli działania. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Malbork i zastęp z OSP Lichnowy.


 


 

Informację przekazali: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork


 

KPP/KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 18.09.2020, 17:26
A od kiedy to jeździ się bez uprawnień ? No tak często widzę że niektórych Malborskich i w powiecie Malborskim kierowców przepisy nie obowiązują rozmowy przez telefon wyprzedzanie na ciągłej pajacowanie granie na nerwach ale przecież to anioły.
gość
gość 15.09.2020, 22:40
Jeżdżę 20 lat i widzę że coraz więcej hamstwa i pajaców na drogach wyprzedzanie że trzeba hamować żeby uniknąć zdarzenia siedzenie komuś na zderzaku czy tatusiowe i mamusie niewidza czy niewiedzą jak jeżdżą synkowie ojciec kiedyś jak szybko jeździłem sprzedał szybki samochód i kupił malucha coraz więcej hamstwa pajaców i nowobogackich w samochodach jak by ciężko pracowali odechciało by się takich głupot .