Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poznaj tajemnice Nowego Dworu Gdańskiego. W sobotę premiera filmu „Tajemnice Miasta”.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 11 września 2020, 09:09
  • Żuławski Park Historyczny
  • KulturaZapowiedzi
Poznaj tajemnice Nowego Dworu Gdańskiego. W sobotę premiera filmu „Tajemnice Miasta”. fot. Żuławski Park Historyczny
W najbliższą sobotę w serwisie Youtube zaprezentowany zostanie film dokumentalny w konwencji wirtualnego spaceru po Nowym Dworze Gdańskim pt. “Tajemnice Miasta”.

 

Już w najbliższą sobotę, 12 września br. zapraszamy na premierę online najnowszej produkcji Klubu Nowodworskiego. O godzinie 18 na kanale Klubu w serwisie Youtube zaprezentowany zostanie film dokumentalny w konwencji wirtualnego spaceru po Nowym Dworze Gdańskim pt. “Tajemnice Miasta”.

- „Produkcja to jedno z działań z okazji obchodów 450 rocznicy powstania Stolicy Żuław. Ale tym spacerem chcemy również przypomnieć o innej ważnej dacie. Dokładnie 140 lat temu, we wrześniu 1880 roku, Nowy Dwór Gdański otrzymał prawa miejskie” – tłumaczy Mariola Mika, kierownik Żuławskiego Parku Historycznego. - „W rolę przewodnika w filmie, który odkryje przed widzami wiele ciekawych tajemnic Stolicy Żuław, wcieli się historyk Łukasz Kępski. Przybliży on mieszkańcom zadziwiające historie miejsc, na pozór bardzo dobrze im znanych. Wśród poruszanych w filmie zagadnień pojawi się m.in. przemysł, życie codzienne mieszkańców i sprawy administracyjne miasta. Za kamerą naszej nowej produkcji ponownie stanął fantastyczny Krzysztof Kowalski, z którym mieliśmy przyjemność tworzyć "Duchy Miasta", autor programu Krzy.K. Spokoju” – dodaje.

Wirtualny spacer to jedno z działań projektu “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Kultura w Sieci.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Kamila Ziętek, Żuławski Park Historyczny

Żuławski Park Historyczny
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.