Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy pojawi się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK22 z drogą na Kończewice i Mątowy Wielkie?

Kiedy pojawi się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK22 z drogą na Kończewice i Mątowy Wielkie? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Głośno o przebudowie skrzyżowania DK22 z drogą na Kończewice i Mątowy Wielkie zrobiło się na początku 2019 r., kiedy okazało się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła przygotowanie projektu budowlanego przebudowy drogi krajowej nr 22 między Knybawą a Gnojewem.

 

- „W projekcie tego zadania przewidziano m.in. przebudowę skrzyżowań: na Mątowy (będzie tu zamontowana sygnalizacja świetlna), a także tego następnego między Kończewicami a Gnojewem (będzie zmieniona geometria). Nowa droga będzie miała przekrój 2x1 (zbliżony do obecnego), ale zostały też zaprojektowane odcinki z przekrojem 2+1 (będzie można bezpiecznie wymijać pojazdy wolnobieżne i ciężarowe). Do tego będzie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy oraz kanał technologiczny. Po przebudowie ten odcinek drogi krajowej nr 22 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż teraz - będzie zdecydowanie bezpieczniej. Planujemy, że projektowanie potrwa do jesieni br. Następnie trzeba będzie wystąpić z wnioskami o decyzję środowiskową i zgodę na realizację inwestycji drogowej” - informował w marcu 2019 r. Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. Wówczas wspomniał, że inwestycja mogłaby ruszyć w latach 2020 – 2021.


 

 

 

Co dalej z przebudową skrzyżowania?

W marcu br. GDDKiA w Gdańsku informowała, że trwa weryfikowanie, przedłożonej przez biuro projektowe, dokumentacji projektowej przebudowy odcinka drogi krajowej nr 22 między Knybawą a Gnojewem o długości około 5,6 km.

- „W ramach tego projektu droga krajowa zostanie przebudowana. Jej przekrój na prawie całym odcinku będzie 2+1, co umożliwi bezpieczne i komfortowe wyprzedzanie wolniej jadących pojazdów. Zostaną także przebudowane skrzyżowania na tej drodze. Co ucieszy mieszkańców, na tym całym odcinku DK22 powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Na jesień tego roku planowane jest złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a w przyszłym roku – jeśli będzie zapewnione finansowanie – mogłyby rozpocząć się prace budowlane” - poinformował Piotr Michalski z GDDKiA.

 

 

 

 

To jeszcze nie koniec remontów dróg w Gminie Miłoradz.

Wójt Gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek w rozmowie z nami przyznaje, że inwestycja związana z przebudową skrzyżowania DK22 z drogą na Kończewice i Mątowy Wielkie ma ruszyć, zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, w przyszłym roku. Jednak nie jest to jedyna inwestycja drogowa na terenie tej gminy. W związku z tym, że wspomniana inwestycja po jej zakończeniu spowoduje zamknięcie wjazdu do Gnojewa naprzeciwko kapliczki, Wójt (jak sam mówi) wywalczył w GDDKiA, że mieszkańcy będą wówczas wjeżdżali do Gnojewa od strony Malborka wjazdem Szymankowo – Gnojewo (gdzie budowana jest farma wiatrowa). Powstanie tam asfaltowa droga gminna. To będzie główny trakt komunikacyjny. Bardzo niebezpieczny zjazd z DK22 na Jeziorną Osadę również czeka przebudowa. Ze względu na to, że w przyszłości w tym miejscu odbywać się będą rekolekcje i pielgrzymki, a tym samym przyjeżdżały będą autobusy z wiernymi, Arkadiusz Skorek wyszedł temu naprzeciw. Dzięki przeprowadzonym rozmowom udało się wpisać do projektu przebudowy DK22 zjazd lewoskrętem w kierunku Jeziornej Osady. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym miejscu.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
policjant
policjant 10.09.2020, 20:05
oj bedzie tam tragedia
Adam
Adam 10.09.2020, 16:37
światła w tym miejscu to najgorsze rozwiązanie!
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 11.09.2020, 22:04 (odpowiedź do Adam)
Muszą być, aby miejscowe Czereśniaki nie wymuszały pierwszeństwa na poruszających się DK 22.
 Piotr
Piotr 30.09.2020, 14:46 (odpowiedź do Taka jest prawda. )
Znaki,to mało leżącego policjanta wybudować żeby oduczyć miejscowych wjeżdżania przed maske
Czarny
Czarny 10.09.2020, 13:22
co do zjazdu do Jeziornej Osady to pan Arkadiusz Skorek niczemu nie wyszedł na przeciw bo sprawa została już jakiś czas temu załatwiona przez innego Pana (znacznie bardziej wpływowego) i to bardzo szybko i sprawnie więc wznoszenie na wyżyna zostawmy na później .
Franek
Franek 10.09.2020, 16:09 (odpowiedź do Czarny)
Oj czarny bys się zdziwił kto gdzie i z kim w GDDKIA załatwia rzeczy i ma wpływ na decyzje