Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. Niedostosowanie prędkości przyczyną wypadku w Gościszewie?

DK55. Niedostosowanie prędkości przyczyną wypadku w Gościszewie? fot. KPP Sztum
Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na DK55 między Gościszewem a Koniecwałdem. Policjanci wstępnie ustalili, że 39 – letni kierowca osobowego Audi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażer trafił do szpitala.

 

 

W poniedziałek, 7 września br. o godzinie 16.11 dyżurny SKKP w Sztumie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 55 w okolicy przejazdu kolejowego na trasie Sztum – Malbork. W pojeździe znajdującym się poza drogą znajdowała się zakleszczona poszkodowana osoba. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Sztum i zastęp OSP Gościszewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe przy użyciu ratowniczego sprzętu hydraulicznego i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od st. sierż. Pawła Łyko, oficera prasowego KPP Sztum wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 39 – letni mieszkaniec powiatu sztumskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze i prawą stroną pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. Kierującemu nic się nie stało, był trzeźwy. Samochodem podróżował 29 - letni pasażer, również mieszkaniec powiatu sztumskiego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego stan nie zagraża życiu. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Teraz będą wyjaśniać bliższe przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

 

 

Informacji udzielili: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum i mł. ogn. Piotr Spiżewski, KP PSP Sztum

Zdjęcia: KPP Sztum, KP PSP Sztum
 


 


 


 


 

 

 


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ktt
Ktt 13.09.2020, 18:01
Rejestracja gsz zobowiazuje;-)
Sąsiad
Sąsiad 08.09.2020, 15:19
Trzeba stwierdzić, że ładnie przy...ł. Ładnie......ładnie.