Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmiertelny wypadek na S7 w Starych Babkach – raport nowodworskich służb mundurowych.

Śmiertelny wypadek na S7 w Starych Babkach – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 39 razy.

 

Dotyczyły one m.in. pożaru trawy, ścierniska, śmieci oraz samochodu osobowego. Strażacy podejmowali działania związane z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych, zadymienia mieszkania oraz usunięcia plamy oleju, a także przeprowadzili pomiary detektorem wielogazowym w budynku. Pomogli innym służbom ratunkowym, prowadzili poszukiwania na plaży oraz zabezpieczali miejsca 3 kolizji i 4 wypadków drogowych. Strażacy uratowali 2 koty, które nie mogły zejść z drzewa. Trzy alarmy okazały się fałszywe.

W trakcie minionego weekendu nowodworscy policjanci pracowali na miejscu 4 wypadków drogowych, w tym dwóch śmiertelnych. W przeciągu dwóch dni zginęły 3 osoby, w tym jedno dziecko. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Po raz kolejny apelują o ostrożność oraz rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że na drodze każdego obowiązuje przepisy, one stworzone są dla bezpieczeństwa wszystkich.

 


 

 

Zderzenie osobówki z ciężarówką.

W środę, 12 sierpnia br. na drodze S7 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego z naczepą. Samochód ciężarowy znajdował się na poboczu drogi S7, zaś pod naczepą samochodu częściowo znajdowała się osobówka. Wewnątrz pojazdu osobowego znajdowała się zakleszczona osoba, nieprzytomna z zachowanymi czynnościami życiowymi. Kierowca ciężarówki nie miał obrażeń, znajdował się na zewnątrz pojazdu. DK S7 w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stabilizacji pojazdu - przy użyciu sprzętu hydraulicznego ratownicy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej od strony pasażera, po czym ewakuowali ją z udziałem ZRM na nosze typu deska i pomogli w transporcie do karetki. Strażacy odłączyli akumulator i zakręcili główny zawór butli gazu. W międzyczasie zabezpieczyli lądowisko dla LPR - Ratownik 3. Na czas lądowania i startu zamknięto DK S7 w obu kierunkach. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez LPR. Po załadunku pojazdu i uprzątnięciu drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdu, zakończono działania. Strażacy z OSP Kmiecin kierowali ruchem drogowym samochodów ciężarowych na objazd Kmiecina. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników oraz 3 zastępy OSP w sile 10 ratowników.

 

 

 

 

7 – latek i 31 – letnia kobieta zginęli na miejscu w wypadku w Starych Babkach.

W piątek, 14 sierpnia br. około godziny 14.30 na drodze S7 w Starych Babkach na wysokości rzeki Linawa doszło do wypadku samochodowego z udziałem 3 osobówek. Dwa samochody znajdowały się na pasie awaryjnym, jeden na środku pasa ruchu w poprzek jezdni. W zdarzeniu uczestniczyło 6 osób, wszystkie znajdowały się na zewnątrz pojazdów. 4 osoby odniosły obrażenia, przy czym 3 osoby były nieprzytomne. U dwóch stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia (NZK), jedna osoba przytomna z widocznym złamaniem zamkniętym kończyny dolnej, jedna osoba z zachowanym własnym oddechem. ZRM wspólnie ze świadkami zdarzenia udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Ruch w kierunku Warszawy był całkowicie zablokowany. Nowodworska policja obecna była na miejscu zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wspólnie z ZRM kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom - przeprowadzali resuscytację dwóch osób z NZK, ustabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa i ułożyli na noszach typu deska nieprzytomną osobę z zachowanym własnym oddechem oraz unieruchomili przy użyciu szyn Kramera złamaną kończynę dolną czwartej osoby poszkodowanej i ułożyli na desce ortopedycznej. Na czas lądowania śmigłowca LPR - Ratownik 3, zabezpieczono miejsce i zamknięty został ruch na drodze S7. O godzinie 15.35 lekarz ZRM stwierdził zgon 7 - letniego chłopca, a o godzinie 15.45 stwierdził zgon 31 - letniej kobiety. Poszkodowany 44 – letni mężczyzna został przetransportowany przez ZRM do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, natomiast 11 - letnia dziewczynka wraz z 31 – letnim ojcem została przetransportowana przez ZRM do szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Na czas trwania działań, strażacy pomagali policjantom w utworzeniu objazdu drogi S7 drogą powiatową Ostaszewo - Nowy Dwór Gdański. Po przeprowadzeniu przez policję i prokuratora czynności dochodzeniowo-śledczych oraz zabraniu wraków pojazdów przez pomoc drogową, strażacy uprzątnęli z jezdni pozostałości powypadkowe i zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w się 9 ratowników oraz 2 zastępy OSP w sile 11 ratowników.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że na odcinku wyłączonym z ruchu zatrzymał się samochód osobowy marki Citroen Xara, którego kierujący podczas jazdy miał awarię samochodu. Za nim zatrzymała się osobowa Toyota, którą podróżowało małżeństwo z dziećmi w wieku 7 i 11 lat. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn w Toyotę uderzył VW, którym podróżował 44 - letni mężczyzna. Siła uderzenia była tak duża, że Toyota uderzyła w Citroena. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci sporządzili również oględziny oraz przesłuchali świadków zdarzenia.

 

 

 

 

Śmierć pieszego w Sztutowie.

W sobotę, 15 sierpnia br. o godzinie 09.45 w Sztutowie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem osobowym BMW z niewyjaśnionych przyczyn potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych. Kierowca BMW nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy pieszemu, odjechał z miejsca zdarzenia i po przejechaniu około 50 metrów uderzył w znak informacyjny oraz w płot ogradzający posesję. Mimo podjętej reanimacji, nie udało uratować się 47-letniego mężczyzny. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone. Do sprawy zostały zatrzymane 3 osoby, od których pobrano krew do dalszych badań. To 22 - letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat, wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Są znane personalia trzeciego mężczyzny, który również jechał tym pojazdem, więc jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Pojazd, którym podróżowali zatrzymani, został zabezpieczony przez Policję. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Obecnie nowodworscy śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności wypadku.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański oraz mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piote
Piote 23.08.2020, 22:14
Czesto podruzuje s7 i nagminnie widze jak samochody stoja na poboczu z calymi rodzinami robia sobie odpoczynek!!!! Nie orzyjdzie im do tych tempych lbow aby pojechac pare km dalej i stanac w bezpiecznym miejscu lub gdy naprawde jest awaria poczekac na lawete za barierka dla wlasnego bezpieczenstwa . Pozniej dochodzi do takich sytuacji ktore nienpowinny sie wydazyc piniewaz bezsensownie zginely dwie mlode osoby przed ktorymi dooiero zaczynalo sie zycie
Turysta
Turysta 17.08.2020, 16:54
................................niech zgadnę - kierowca BMW był nachlany idlatego spier...ł ! Zgadłem ?