Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumskie Smoki walczyły o Puchar Smoczej Aury w Błotniku.

  • Wydanie nr 274/2022
  • 10 sierpnia 2020, 12:32
  • Sztumskie Smoki
  • SportWodne
Sztumskie Smoki walczyły o Puchar Smoczej Aury w Błotniku. fot. Sztumskie Smoki
W związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, wydarzenia kulturalne w Polsce zostały odwołane. Wraz z upływem czasu, niektóre z nich, szczególnie te odbywające się na świeżym powietrzu, pod pewnymi warunkami mogły się odbyć lub dopiero się odbędą. Jedną z takich imprez były III Żuławskie Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Smoczej Aury w Błotniku, w której uczestniczyli zawodnicy ze Sztumu. Zawody smoczych łodzi wywołują mnóstwo emocji. Jednak dzięki współpracy i zaangażowaniu wszyscy zawodnicy wspólnie, mimo zmęczenia, mogą cieszyć się z sukcesu, bowiem podczas wiosłowania nikt nie żałuje swoich sił.

 

W sobotę, 8 sierpnia br. na wodach Martwej Wisły odbyły się III Żuławskie Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Smoczej Aury w Błotniku. Do rywalizacji przystąpiło ponad dwustu wioślarzy i wioślarek, którzy rywalizowali w 39 wyścigach na dystansie 150 i 1000 metrów w trzech kategoriach – męskiej, żeńskiej i mieszanej. Wśród uczestników znalazła się drużyna ze Sztumu – Sztumskie Smoki, która w klasyfikacji końcowej kategorii FAN zajęła 2 miejsce z 10 punktami na koncie.

- „Jest to nasz pierwszy start po tak długiej przerwie związanej z sytuacją, jaka panuje u nas w Polsce, jak i na całym świecie, tym bardziej zawody były dla nas bardzo ważne i chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony” - mówi Bartosz Nadarzyński ze Sztumskich Smoków.

Drużyna ze Sztumu startowała w kategorii FAN i na dystansie 150 m dopłynęła jako 3 załoga. Na dystansie 1000 m wywalczyła 2 miejsce, by w klasyfikacji końcowej zająć 2 miejsce.

 

 

 

 

Klasyfikacja końcowa kategorii FAN:

1. Stiegelmeyer Stolno - 13 pkt.

2. Sztumskie Smoki - 10 pkt.

3. Stowarzyszenie Sportów Wodnych Dragon Chełmno - 9 pkt.

4. Smocza Aura - 8 pkt.

5. Słodki Smok - 5 pkt.

6. PSZS Malbork/Muzeum Zamkowe w Malborku - 4 pkt.

7. Klub Wodny "Wiking" Gdańsk- 2 pkt.

 

 

 

 

- „Jesteśmy zadowoleni z takiego przebiegu zawodów i z tego, że mogliśmy stanąć na podium. Nie spoczywamy na laurach, tylko zabieramy się do jeszcze większej pracy na wodzie. Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi” - dodaje Bartosz Nadarzyński.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Bartosz Nadarzyński, Sztumskie Smoki

Sztumskie Smoki
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.