Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Boręty. Podczas prac rozbiórkowych betonowy dach przygniótł mężczyznę.

Boręty. Podczas prac rozbiórkowych betonowy dach przygniótł mężczyznę. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po godzinie 10 w miejscowości Boręty. Podczas prac rozbiórkowych budynku zawalił się betonowy dach, który przygniótł pracującego tam mężczyznę.

 

Dyżurny SKKP w Malborku w czwartek, 9 lipca br. o godzinie 10.20 odebrał zgłoszenie o treści „zawalił się dach betonowy na mężczyznę w miejscowości Boręty”. Natychmiast zadysponowano 4 zastępy JRG Malbork, OSP Lichnowy, a także specjalistyczną grupę poszukiwawczo – ratownicza z Gdańska oraz 2 zastępy specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego z Tczewa.

 

 

 

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali ochotnicy z OSP Lichnowy, którzy wydobyli poszkodowanego mężczyznę spod gruzów. Z relacji świadków wynika, że podczas prowadzonych prac rozbiórkowych budynku konstrukcji ceglano – betonowej zawalił się dach na jednego z pracujących mężczyzn. Świadkowie zdarzenia pobiegli do jednego z sąsiadów, który posiadał podnośnik teleskopowy, dzięki któremu udało się podnieść konstrukcję zawalonego dachu z przygniecionego mężczyzny. W międzyczasie dojechali funkcjonariusze policji oraz ZRM, który przez około 20 minut przeprowadził resuscytację krążeniowo – oddechową, która przywróciła czynności życiowe nieprzytomnemu mężczyźnie. Na miejscu wypadku wylądował LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będzie badała policja. Nieoficjalne pogłoski wskazują na niezachowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac rozbiórkowych konstrukcji budowlanych.

 

 

 

 

 

Informacji udzielił: kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Zdjęcia: PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 09.07.2020, 23:02
Jak podczas rozbiórki takiej szopy przygniótł go dach? To on stał w środku? Brawo...
świadek zdarzenia.
świadek zdarzenia. 09.07.2020, 19:25
Przecież na miejsce jednocześnie przyjechała karetka i straż , karetka jeszcze wyprzedzała strażaków przed samym domem i to ekipa karetki odwalała reszty gruzu i kawałki muru z tego mężczyzny i go reanimowali.