Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Cmentarzu Komunalnym w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Cmentarzu Komunalnym w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Parkowanie to czynność, której podczas kursu na prawo jazdy prawdopodobnie poświęcamy najwięcej czasu. Jak to wychodzi w codziennej praktyce, można przekonać się obserwując polskich kierowców i ich umiejętności podczas manewru parkowania. Jednak nie tylko umiejętności są istotne. Ważna jest również wiedza, jak i gdzie możemy zaparkować samochód, a z tym to bywa już różnie, o czym zapewne wielu z nas się niejednokrotnie przekonało. W przepisach o ruchu drogowym nie ma jednak zapisu o parkowaniu samochodu. Mowa jest tylko o zatrzymaniu i postoju. Teoretycznie, zgodnie z zapisem art. 46 Kodeksu Drogowego „zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia”. A jak to jest w praktyce?

 

Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców dzielnicy Wielbark w Malborku, który zwraca uwagę na powtarzający się problem parkowania na parkingu przy miejskim Cmentarzu Komunalnym. Zmotoryzowani korzystający z niego „za nic mają obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Potrafią zaparkować na środku skrzyżowania lub na przystanku autobusowym kompletnie uniemożliwiając ruch innym pojazdom” - tłumaczy nasz czytelnik.

Zdjęcia, które nam podesłał, przedstawiają sytuację, jaka miała miejsce w poniedziałek, 6 lipca br.

- „Niestety kierujący pozostawili swoje pojazdy na samym środku pętli autobusowej. Problem nie wynika, jak mogłoby się wydawać, z braku bądź niewystarczającej liczby miejsc parkingowych, ponieważ w pobliżu znajdowało się ich wiele. Parking ZGKIM koło cmentarza (wjazd od strony ul. Wejhera) również świecił pustkami. Niektórym kierującym przydałoby się po prostu więcej wyobraźni, a straży miejskiej konsekwencji w dyscyplinowaniu kierowców” - dodaje.

 

Mamy nadzieję, że zarówno Straż Miejska, jak i Policja w Malborku przyjrzy się bliżej kierowcom parkującym przy Cmentarzu Komunalnym, dzięki czemu nie będzie już problemu z przejazdem dla autobusów i innych uczestników ruchu drogowego w tym miejscu.

 

 

 

 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację! Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Opi
Opi 08.07.2020, 17:21
Tam tak jest codziennie. Rozwiązanie jest proste każdy autobus MZK w Malborku powinien mieć kamerę i przekazywać nagrania dla policji
Balon
Balon 08.07.2020, 16:35
Swieta prawda parkują jak chcą potem inne samochody i autobusy nie mogą przejechać. Straż Miejska jeździ widzi ale udaje ze nie widzi. Dostalby taki cwaniak raz mandat to może by się nauczył i pomyślał drugi raz...
Sąsiad
Sąsiad 08.07.2020, 14:31
..............................to parkował miejscowy działacz PIS i morda w kubeł. ! Im tak wolno.
xs
xs 08.07.2020, 11:56
to tak samo jak z parkującymi przed blokami, najchętniej na klatkę by autem wjechali. Bo się nie chce przejść parę kroków więcej z parkingu.