Wydanie nr 168/2021, Czwartek 17.06.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZSP nr 3 z certyfikatem Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego.

  • Wydanie nr 168/2021
  • 6 lipca 2020, 09:04
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
ZSP nr 3 z certyfikatem Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego. fot. ZSP3 Malbork
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Jan Stawicki otrzymał z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie certyfikat stwierdzający po raz kolejny spełnienie warunków realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Dyrektor ZSP3 oraz nauczyciele i uczniowie realizujący program otrzymali podziękowania za zaangażowanie w realizacji działań na rzecz Parlamentu Europejskiego.

 

Po raz pierwszy szkoła otrzymała certyfikację w roku 2018, dzięki której dyrektor szkoły oraz młodzież reprezentowali Polskę w Brukseli i Strasburgu. W tym roku wręczenie certyfikatów nie odbyło się w siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego z powodu epidemii. Spotkanie wyróżnionych szkół zaplanowano we wrześniu. Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej, dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: ZSP3 w Malborku

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.