Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po policyjnej akcji czterech kierowców straciło prawo jazdy.

  • Wydanie nr 272/2020
  • 15 maja 2020, 10:30
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Po policyjnej akcji czterech kierowców straciło prawo jazdy. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W czwartek na terenie województwa pomorskiego zostały przeprowadzone działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji nowodworscy funkcjonariusze ujawnili aż 24 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole ustawione są kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. W takich działaniach bierze również udział patrol poruszający się wideo rejestratorem. W czwartkowych działaniach wzięło udział 6 funkcjonariuszy drogówki oraz 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 21 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości, wszyscy zostali ukarani mandatami. Nowodworska drogówka zatrzymała 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzistka przekroczyła prędkość o 81 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie działań również zostało zatrzymanych 2 nietrzeźwych kierujących rowerami. Mężczyźni w wieku 56 i 61 lat kierowali rowerami, posiadając prawie promil alkoholu.

 

 

 

 

 

Głównym celem działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.