Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Targowisko miejskie pod czujnym okiem policjantów.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 13 maja 2020, 10:37
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Targowisko miejskie pod czujnym okiem policjantów. fot. KPP Malbork
Malborscy policjanci, przy wsparciu innych służb mundurowych, nie ustają z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. We wtorek od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze szczególnie skupili się na monitorowaniu targowiska miejskiego. W odpowiedzi na otrzymywane sygnały o rozluźnieniu społecznym w związku z luzowaniem przez rząd obostrzeń, mundurowi kontrolowali czy osoby znajdujące się na rynku przestrzegają przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Policja przypomina, że w związku ze stanem epidemii w Polsce nadal obowiązują wprowadzone ograniczenia, na których nieprzestrzeganie policjanci będą stanowczo reagować.

 

We wtorek, 12 maja br. od rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku prowadzili wzmożone działania kontrolne w okolicy malborskiego targowiska. Rejon rynku patrolowali policjanci wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi sprawdzali czy sprzedawcy stosują się do obowiązujących ich wytycznych. Kontrolowano korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk. Funkcjonariusze rozmawiali zarówno z klientami, jak i sprzedawcami o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i konieczności stosowania się do przepisów sanitarnych.

 

 

 

 

 

Policja przypomina!

Nadal obowiązują niżej wymienione, wprowadzone przez rząd, nakazy i zakazy, za których nierespektowanie mundurowi będą stosować represje karne.

1. Ograniczenie w przemieszczaniu się - obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także m.in. osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

2. Zakaz wychodzenia na ulicę dzieci i młodzieży do lat 13 bez opieki dorosłego.

3. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych – wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem, osób poruszających się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie.

4. Zakaz korzystania z placów zabaw, ogrodów zoologicznych, na terenach leśnych z miejsc biwakowania oraz wiat.

5. Zakaz zgromadzeń i imprez - obowiązuje całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, zebrań oraz imprez.

 

 

 

 

 

Policja apeluje!

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

 

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Harnaś
Harnaś 13.05.2020, 13:10
To dobrze, że służby dbają o nasze zdrowie i mobilizują tych co tego nie przestrzegają, Ale, ja w innej sprawie. Otóż, służby te , nie zwracają uwagi w ogóle na handlujących przy halach, gdzie są miejsca parkingowe dla aut, handlujący zagarnęli ich dla siebie. Uważam, że to jest harmider i bałagan w jednym, a rekcji żadnej ze strony władz i służb.