Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wzmożone działania policjantów w czasie majowego weekendu.

  • Wydanie nr 271/2022
  • 30 kwietnia 2020, 10:36
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Przed nami długi majowy weekend. W czasie majówki na ulice wyjdzie prawie 100 funkcjonariuszy malborskiej komendy. Przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, WOT-u i Straży Miejskiej będą sprawdzali czy mieszkańcy powiatu malborskiego stosują się do wprowadzonych obostrzeń, zwłaszcza do zakazu gromadzenia się i nakazu zakrywania ust i nosa. Malborska drogówka szczególnym nadzorem obejmie główne szlaki komunikacyjne pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości i stanu trzeźwości kierujących. Policja przypomina, że wprowadzone przepisy dotyczące Covid-19 cały czas obowiązują i dla dobra nas wszystkich należy się do nich bezwzględnie stosować.

 

Od kilku tygodni trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu malborskiego. Podczas długiego weekendu majowego na ulice wyjdzie prawie 100 policjantów, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i Strażników Miejskich będą monitorować miejsca grupowania się większej ilości osób. Mundurowi będą patrolowali przede wszystkim okolice parków, bulwarów, placów zabaw i rekreacji sprawdzając czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze nadal będą sprawdzać stosowanie się osób do zasad nałożonej na nich kwarantanny. Policjanci będą reagować na wszelkie przejawy lekceważenia obowiązujących przepisów, a za rażące naruszenia wprowadzonych nakazów i zakazów stosować represję karną i przekazywać dokumentację do inspektora sanitarnego. Spodziewając się zwiększonego ruchu na drogach, funkcjonariusze malborskiej drogówki obejmą szczególnym nadzorem główne szlaki komunikacyjne. Mundurowi będą kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przekroczenia dozwolonej prędkości.

 

 

 

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność.

Policjanci przypominają, że wprowadzone obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia nas wszystkich. Tegoroczna majówka będzie inna, niż wszystkie do tej pory. Nośmy maseczki w przestrzeni publicznej oraz zachowajmy odległość 2 metrów od innych osób. Grillowanie na własnej posesji czy działce jest dozwolone tylko z osobami wspólnie zamieszkującymi, nie zapraszajmy do biesiadowania przyjaciół i znajomych. Za wszelką cenę musimy, przez odpowiedzialne zachowanie, zadbać o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich.

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.