Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Więcej patroli policyjnych na drogach podczas długiego weekendu majowego.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 29 kwietnia 2020, 14:42
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Więcej patroli policyjnych na drogach podczas długiego weekendu majowego. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Przed nami weekend majowy. Tak jak tegoroczna Wielkanoc, weekend majowy będzie inny niż wszystkie. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się do ściśle konkretnych zaleceń. Od 30 kwietnia br. do 3 maja br. będzie więcej policyjnych patroli na drogach, dbających o nasze bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać COVID-19.

 

Od 30 kwietnia br. do 3 maja br. nad bezpieczeństwem podróżujących, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, czuwać będą policjanci. Ładna aura za oknem sprzyja spacerom i wyjazdom na wycieczki samochodowe. Pomimo obowiązujących obostrzeń, większość z nas wybierze się w krótsze, bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy, że o tym, czy dojedziemy cali i szczęśliwi do celu, zależy od nas samych. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci oraz na to, czy pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone.

 

 

 

 

 

Piłeś? Nie jedź!

Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci przypominają, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu, w myśl zasady „Piłeś – nie jedź”. Pamiętaj, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

 

 

 

 

 

 

Niektóre zasady nadal obowiązują.

W najbliższy weekend pamiętajmy przede wszystkim, że w obecnym czasie naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy ściśle stosować się do obowiązujących zaleceń. Nadal obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 13 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób poruszających się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie. Obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw, ogrodów zoologicznych. Nie można także korzystać na terenach leśnych z miejsc biwakowania oraz wiat. Obowiązuje całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, zebrań oraz imprez.

 

 

 

 

 

 

Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek i bezwzględnie stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Przypominają również, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.