Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborskie Światłowody wykonały przyłącza światłowodowe do 14 placówek oświatowych na terenie Malborka

  • Wydanie nr 217/2021
  • 27 marca 2020, 20:00
  • Mariusz Demkowicz, Członek Zarządu Malborskie Światłowody Sp. z o. o.
  • Wiadomości
Polski Operator Telekomunikacyjny Malborskie Światłowody, działając jako podwykonawca spółki „Projekt MDO”, wykonał przyłącza światłowodowe do 14 placówek oświatowych na terenie Malborka. Zleceniodawcą była Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) w Warszawie w ramach projektu „Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" (OSE).

Wielu operatorów ogólnokrajowych, jak i lokalnych przystąpiło do przetargu w celu świadczenia usług transmisji pomiędzy NASK a szkołami na terenie całego kraju. Nie od dziś wiadomo, że małym firmom jest trudniej wybić się na rynku telekomunikacyjnym, gdzie jest duża konkurencja z zapleczem finansowym dostępnym spoza granic kraju. W tym przypadku zadziałało powiedzenie „W jedności siła” i mali operatorzy telekomunikacyjni nawiązali współpracę i przystąpili do przetargu pod nazwą spółki „Projekt MDO”.

Wyniki przetargu poznaliśmy z wielkim zaskoczeniem i zadowoleniem. Bezzwłocznie przystąpiliśmy do prac, ze względu na krótkie terminy realizacji. Pomimo trudnej obecnie sytuacji w kraju, w związku z pandemią koronawirusa, gdzie dostęp do placówek oświatowych jest ograniczony lub niemożliwy, udało nam się wykonać przyłącza do wszystkich zadeklarowanych placówek. Zadanie ułatwił nam fakt posiadania na terenie Malborka rozległej sieci światłowodowej. W piątek, 20 marca br. podłączyliśmy ostatnią placówkę oświatową. Wszystkie podłączone jednostki posiadają łączność za pośrednictwem naszej sieci z centrum NASK w Warszawie. Obecnie placówki zamówiły łącza symetryczne (pobieranie = wysyłanie) o prędkości 100 Mbit/s i 150 Mbit/s. Jednakże budując przyłącza na tym etapie, jesteśmy gotowi świadczyć usługę o prędkości do 1000 Mbit/s dla każdej placówki.

Wszelkie koszty związane z uruchomieniem usług transmisji danych, jak miesięczne opłaty abonamentowe przez okres 60 miesięcy, nie będą ponoszone przez podłączone malborskie szkoły. Odciąży to i tak napięte budżety tych jednostek w obecnie trudnych czasach. Należy przy tym wspomnieć, że zamawiając usługi u lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, wspiera się lokalną społeczność i gospodarkę.

Prawie 40% wartości naszych podatków jest przekazywane do gminy, w której prowadzimy firmę, a ponad 10% do naszego powiatu! Czyli podatki, które są płacone lokalnie – w Twoim kraju, Twojej gminie, Twoim mieście – wracają do Ciebie w postaci wspierania nauki i edukacji w Polsce, ochronę zdrowia, drogi i transport publiczny, kulturę i sport, a także jako gminne i miejskie inwestycje lokalne.

Firma Malborskie Światłowody Internet Telewizja Telefon  jest zarejestrowana w Malborku i świadczy usługi na terenie Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego i Nowego Stawu (wkrótce także na terenie Fromborka)

Lista szkół, które przystąpiły do programu OSE:

Szkoła Podstawowa nr 2, Malbork, Aleja Wojska Polskiego 479

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2, Malbork, Aleja Wojska Polskiego 493

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Malbork, Aleja Wojska Polskiego 502

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Malbork, plac Gabriela Narutowicza 14

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, Malbork, plac Słowiański 18

I Liceum Ogólnokształcące, Malbork, ul. 17 Marca 6

Szkoła Podstawowa nr 8, Malbork, ul. Gen. De Gaulle'a 91

Szkoła Podstawowa w Gminie Malbork, Malbork, ul. Główna 5

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Malbork, ul. Jagiellońska 79/82

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 1, Malbork, ul. Jagiellońska 94

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, Malbork, ul. Józefa Wybickiego 32

Szkoła Podstawowa nr 3, Malbork, ul. Stanisława Hadyny 18

Szkoła Podstawowa nr 6, Malbork, ul. Tczewska 13

Zespół Szkół Katolickich, Malbork, ul. Władysława Reymonta 24

Niezrozumiałe jest dla nas stanowisko Szkoły Podstawowej nr 1 mieszczącej się przy ulicy Stefana Żeromskiego 45, która nie przystąpiła do bezpłatnego projektu. Ocenę tego stanu pozostawiamy Państwu.

Skąd Malborskie Światłowody mają tak mega szybki internet?

Wielu naszych abonentów dla których czasy połączeń odgrywają bardzo dużą rolę zadaje nam pytanie skąd my "bierzemy" internet.

Informujemy więc, że nie korzystamy z łączy internetowych lokalnych operatorów w Malborku tylko posiadamy transmisje oczywiście poprzez światłowód do dwóch najważniejszych krajowych węzłów wymiany ruchu. Jeden jest zlokalizowany w Warszawie drugi w Katowicach. W każdym z tych węzłów mamy po trzy niezależne połączenia z routerami BGP dostarczającymi zasoby internetu ze świata i kraju.

Telewizja dostarczana do Państwa odbiorników pokonuje tą samą drogę od nadawców telewizyjnych za pośrednictwem tych dwóch węzłów. Dzięki temu warunki atmosferyczne nie mają wpływu na jakość odbioru. Dodatkowym atutem jest wysoki bitrate strumieni telewizyjnych co widać na programach HD i 4K gdzie nie musimy ograniczać ich jakości tak jak to muszą robić inni operatorzy ze względu na ograniczoną przepustowość sieci. Dostęp do dwóch węzłów ma na celu zapewnić ciągłość świadczonych usług w przypadku awarii jednego z nich.

Mariusz Demkowicz, Członek Zarządu Malborskie Światłowody Sp. z o. o.
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości