Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Imprezy kulturalne w naszym regionie są odwoływane, a szkoły zamykane.

Imprezy kulturalne w naszym regionie są odwoływane, a szkoły zamykane. fot. pixabay
Zgodnie z decyzją premiera, w Polsce odwoływane są wszystkie masowe imprezy. Wynika to z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i ma to związek z groźbą rozprzestrzeniania się koronawirusa. Imprezą masową nie uznaje się według tej ustawy seansu filmowego w kinie, ale mecz piłkarski już zdecydowanie tak. Czy w naszym regionie również będą odwoływane imprezy?

We wtorek, 10 marca br. Wojewoda Pomorski wydał oświadczenie dotyczące zakazu przeprowadzania masowych imprez z udziałem publiczności. Jednak zwraca uwagę na możliwość przeprowadzenia takich imprez, głównie sportowych bez udziału publiczności. Wszystko ma związek z negatywną oceną stanu bezpieczeństwa, wynikającą z sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Wiemy na pewno, że w związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem, burmistrz Nowego Stawu, Jerzy Szałach podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych na marzec i kwiecień imprez.

Dostaliśmy również informację, że imprezy organizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zostały wstępnie do końca marca odwołane. Powiatowy Urząd Pracy w Malborku odwołał Malborskie Targi Edukacyjne i Pracy, które miały odbyć się na przełomie marca i kwietnia br.

W najbliższą sobotę miał odbyć się Żuławski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, organizowany przez Stowarzyszenie Żuławy. Podobnie jak inne imprezy w Nowym Stawie, turniej nie odbędzie się.

Wójt Gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek wydał zarządzenie o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, zajęć dodatkowych, spotkań sołeckich oraz wyjazdów zorganizowanych zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Podobne zarządzenie wydał Wójt Gminy Stare Pole, Marek Szczypior.

Sztumskie Centrum Kultury wstrzymało wszystkie zajęcia oraz seanse filmowe aż do odwołania.

Prezydent Miasta Tczewa podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez publicznych organizowanych przez miejskie jednostki, począwszy od 11 marca br. Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

Z OSTATNIEJ CHWILI: Premier Polski ogłosił na konferencji prasowej, że podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych w naszym kraju, by zminimalizować ryzyko rozwoju epidemii koronawirusa. Uczniowie nie będą chodzić do szkół co najmniej przez dwa tygodnie.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.