Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stare Pole wyróżniona w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2020”.

Gmina Stare Pole wyróżniona w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2020”. fot. fb Jerzy Skonieczny
„Nie jest trudno wprowadzić innowację, gdy ma się kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych” - powiedział w rozmowie z nami Zastępca Wójta Gminy Stare Pole, Jerzy Skonieczny. A jednak wrócił z Warszawy z wyróżnieniem „Innowacyjny Samorząd 2020”, mimo że konkursowy projekt gmina wykonała praktycznie bezkosztowo.

W środę, 26 lutego br. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie miało miejsce uroczyste wręczanie nagród w konkursie pn. „Innowacyjny Samorząd 2020”, organizowanym po raz pierwszy przez Polską Agencję Prasową. Celem konkursu była przede wszystkim promocja szeroko pojętych innowacji, które jednostki samorządowe wdrażały w oparciu o nowe technologie. Gmina Stare Pole została wyróżniona wśród grona 181 jednostek samorządowych, które łącznie złożyły 304 wnioski.

Gmina Stare Pole, zdaniem kapituły konkursu, jest jedną z pięciu gmin w Polsce, która w kategorii gminy wiejskie otrzymała wyróżnienie za projekt pn. „Mobilny Urzędnik – Gmina Przyjazna Mieszkańcom”.

Osoby, które są starsze, w podeszłym wieku i są schorowane, niepełnosprawne i nie mogą wychodzić z domu, mogły załatwić swoją urzędową sprawę w taki sposób, że urzędnik z Urzędu Gminy - kiedy otrzyma taką informację - może do takiej danej osoby podjechać i sprawę załatwić. Chodzi tu o sprawy związane z wydawaniem dowodów osobistych, sprawami podatkowymi i innymi, które urzędnik może załatwić u petenta w domu” - powiedział Zastępca Wójta Gminy Stare Pole, Jerzy Skonieczny.

Z tego projektu będą mogły skorzystać również osoby, które znajdą się w trudnej losowo sytuacji życiowej.

Jerzy Skonieczny podkreśla, że gminę Stare Pole doceniono również za to, że tak naprawdę ich projekt wykonano praktycznie bezkosztowo. M. in. dokonano kilku zmian w urzędzie i powołano koordynatora, który będzie decydował, którego urzędnika wysłać do danego petenta.

Wyróżnienie jest ogromnym sukcesem dla gminy. Jest dowodem na to, że problemy sektora społecznego nie są obojętne dla urzędników, którzy starają się wszystko robić, by nie być obojętnym na potrzeby starszych osób.
Wyróżnienie podczas uroczystej gali odebrał w imieniu Wójta Gminy Stare Pole, Marka Szczypiora, jego zastępca, Jerzy Skonieczny.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.