Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obchody 690 – lecia Starego Pola. Zobacz wideo.

Dokładnie 14 lutego 1330 roku dzierzgoński mistrz zakonu krzyżackiego, Luther von Braunschweig (Luther z Brunszwiku) nadał prawa miejskie miejscowości Aldevelt (Altefelde). Po II wojnie światowej miejscowość ponownie znalazła się w granicach państwa polskiego i 12 listopada 1946 roku nadano jej polską nazwę – Stare Pole, które w tym roku obchodzi swoje 690 – lecie.

Gmina Stare Pole jest przede wszystkim gminą o charakterze rolniczym, w której gospodarstwa nastawione są na produkcję rzepaku, zbóż i roślin okopowych, tj. buraki cukrowe, ale również na hodowlę trzody chlewnej i bydła. Jej położenie na rolniczych terenach stanowi atut dla rozwoju przetwórstwa rolno – spożywczego.

Obchody 690 – lecia Starego Pola były okazją do wspólnego świętowania wszystkich mieszkańców gminy. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu odbyło się w walentynkowy piątek sentymentalne spotkanie filmowe pt. „W starym kinie”. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć fragmenty „Polskiej Kroniki Filmowej” dotyczącej Żuław oraz stare filmy z różnych wydarzeń organizowanych w gminie Stare Pole. Każdy mógł również wybrać się w ciekawą podróż do przeszłości, dzięki wystawie starych fotografii Starego Pola.

Wieczorem na mieszkańców czekał koncert gwiazdy norweskiej sceny country-blues, folk i ballad, Roya Einar Drenga, znanego jako „Norweski Bob Dylan”. Kompozytor zaprezentował przede wszystkim autorskie kompozycje inspirowane twórczością Boba Dylana, a także z repertuaru samego Dylana.

Z kolei w sobotę, 15 lutego br. mieszkańcy spotkali się Kabaretem Czwarta Fala, czyli Mateuszem Lewkowicz, Damianem Lebieda oraz Bartłomiejem Cedro.

 

 

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.