Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Karateka Dominik Świtalski nagrodzony podczas XXI sesji w Nowym Stawie.

Dominik Świtalski jest 15 - letnim mieszkańcem Nowego Stawu, który na początku tego roku został reprezentantem Polski kadetów w karate w stylu shotokan. Jego przygoda z karate rozpoczęła się dziewięć lat temu podczas zajęć organizowanych przez tczewski klub w Nowym Stawie. Najwytrwalszy z całej grupy Dominik po zlikwidowaniu treningów w Nowym Stawie, po jakimś czasie rozpoczął zajęcia w Sportowym Klubie Karate Senshi Tczew, które odbywają się w miejscowości Kolnik.

W chwili obecnej Dominik jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, w klasie o kierunku policyjnym. Jego najbliższe do zrealizowania cele sportowe to przede wszystkim zdobycie mistrzostwa Polski juniorów 16-17 lat oraz zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa Europy.

Dominik jest młodym mieszkańcem Nowego Stawu, którego cechuje konsekwencja, talent i determinacja w dążeniu do poprawiania swoich wyników sportowych. Jest dobrym przykładem dla swoich rówieśników w czasach, gdy sport i aktywne spędzanie czasu są wypierane przez komputery i smartfony” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.

Podczas wtorkowej XXI sesji Rady Miejskiej Nowego Stawu, burmistrz Jerzy Szałach w podziękowaniu za wszystkie dotychczasowe sukcesy sportowe oraz rozsławianie miasta na arenie krajowej i międzynarodowej wręczył Dominikowi profesjonalne kimono i ochraniacze, które na pewno przydadzą mu się w jego codziennych treningach.

 

Gratulujemy młodemu sportowcy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.