Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Piotr Kołakowski wziął udział w 27. Edycji Pucharu Świata w Kickboxingu w Budapeszcie

• Wydanie nr 111/2024
  • 10 czerwca 2022, 08:42
  • Piotr Kołakowski
  • SportSporty walki
Piotr Kołakowski wziął udział w 27. Edycji Pucharu Świata w Kickboxingu… fot. Piotr Kołakowski
W dniach 02-05.06.2022 r. w Budapeszcie rozgrywany był 27. Puchar Świata w Kickboxingu, na który Piotr Kołakowski został powołany jako Reprezentant Polski.

Do zmagań podczas tej imprezy przystąpiło ponad 3100 zawodników z 39 krajów. Piotr Kołakowski walczył w formule light contact, kategoria wagowa -84 kg i zajął w tej rywalizacji miejsce 5. (w ćwierćfinale nieznacznie uległ aktualnemu mistrzowi świata)

Piotr Kołakowski brał również udział w konkurencji Light Contact Team, gdzie w drużynie wraz z kolegą Mariuszem Migdalskim zdobył brązowy medal.

Podczas całej imprezy nie zabrakło pojedynków z innymi reprezentacjami: m.in. z Hiszpanii, Bułgarii, czy Ukrainy.

Zważając na wysoki poziom rywalizacji, brąz przywieziony do kraju cieszy i napawa optymizmem przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy.