Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Klasa politechniczno - architektoniczna z II LO z Malborka w programie „Kształtowanie przestrzeni”.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 21 lutego 2020, 09:22
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
Klasa politechniczno - architektoniczna z II LO z Malborka w programie „Kształtowanie przestrzeni”. fot. II LO Malbork
W I półroczu uczniowie z 2 klasy o profilu politechniczno - architektonicznym, dzięki zaangażowaniu nauczycielki Katarzyny Parafiniuk, brali udział w cotygodniowych, cyklicznych warsztatach architektonicznych w ramach programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”. Zajęcia prowadził edukator architekt z wieloletnim doświadczeniem, dr inż. arch. Piotr Marczak - członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.

Warsztaty były połączeniem wykładu, prezentacji multimedialnej oraz działań opartych o dyskusję z uczniami. Okazały się doskonałym sposobem pozwalającym równocześnie rozwijać zdolności manualne uczniów oraz rozbudzać i promować świadomość przestrzenną. Tematy realizowane miały na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu architektury i urbanistyki, rozwijanie świadomości oraz tożsamości architektonicznej wśród młodzieży, jak również rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności uczestników.

Pierwszy cykl zajęć - Moja Przestrzeń - zawierał 5 lekcji: „Ja i przestrzeń”, „Dom”, „Miary i rysunki techniczne”, „Konstrukcje”, „Kolor w architekturze”.
Piotr Marczak z zaangażowaniem prowadził lekcje oraz z chęcią dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami. Przyjazna atmosfera na zajęciach sprzyjała pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu kreatywności. Uczniowie mogli korzystać w pełni z wiedzy i pomocy edukatora podczas wykonywania zadań i ćwiczeń.

To ogromna satysfakcja, że szkoła spełniła wszystkie warunki formalne i została zakwalifikowana do dalszego udziału w programie edukacyjnym „Kształtowanie przestrzeni”. Uczniowie II LO będą mogli w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności oraz przyswajać wiedzę z zakresu architektury.

 

 

Informacja i zdjęcia: II LO Malbork

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.