Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W końcu sukces! II LO w Malborku w czołówce.

W końcu sukces! II LO w Malborku w czołówce. fot. II LO Malbork
Po wielu latach starań udało się! Nie dość, że II LO Malbork zakwalifikowało się do międzynarodowego konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - JUVENES TRANSLATORES 2019, to uczennica Marta Olszewska z klasy II E znalazła się w gronie 12 osób wyróżnionych z całej Polski w 13 edycji konkursu dla młodych tłumaczy.

W tym roku po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w trybie online w tym samym czasie - 21 listopada 2019 r. II LO w Malborku reprezentowało 4 uczniów: Mateusz Stankiewicz tłumaczył z j. angielskiego na j. polski,

Marta Olszewska z j. hiszpańskiego na j. polski,Sandra Hoffman z j. angielskiego na j. polski oraz Patryk Mroziński z j .angielskiego na j. polski.

Organizatorem i opiekunem konkursu w II LO był nauczyciel języka angielskiego, Rafał Łakomy.

Wzorem lat poprzednich, w imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie, które odbędzie się w połowie marca w siedzibie PKE w Polsce, w czasie którego zaplanowano oficjalne rozdanie dyplomów, spotkanie z ciekawym gościem oraz warsztaty i prezentacje dotyczące tłumaczeń.

 

Informacja i zdjęcie: Rafał Łakomy, II LO Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.