Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Młodzież z II LO z wizytą w Sejmie RP.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 12 grudnia 2019, 10:12
  • Redakcja
  • Wiadomości
Młodzież z II LO z wizytą w Sejmie RP. fot. Paulina Pawłowska 3a II LO Malbork
Grupa młodzieży z II LO oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku wyruszyła do Sejmu RP. Wybrańcy spośród uczniów stanowiły osoby wyróżnione za udział w debatach z okazji Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w naszej szkole 6 i 7 listopada br. oraz uczniowie z klubu dyskusyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.

Ta wesoła gromadka pod opieką pięciu nauczycielek – Anny Ulman, Anny Jaszkowskiej, Stanisławy Kowalskiej, Alicji Maziarz i Beaty Kacprowicz, wsiadła do autokaru 9 grudnia br. i wyruszyła w drogę ku stolicy, aby zwiedzić Sejm Rzeczpospolitej i spotkać się z posłem pochodzącym z Malborka, Tadeuszem Cymańskim. Organizatorem przedsięwzięcia była Stanisława Kowalska.

Po długiej drodze i równie długim czekaniu pod Kancelarią Sejmu, młodzież w końcu mogła przekroczyć mury budynku, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje.

W Sali Obrad Sejmu uczniowie mogli zadać panu posłowi trapiące ich pytania, z czego wywiązała się nie lada dyskusja, trwająca nawet w drodze na obiad. Każdy mógł poczuć się jak gruba ryba, czy ambasador, gdy zasiadł do obiadu w sejmowej restauracji.

Echa dyskusji na temat wyjazdu i rozmowy z panem posłem roznosiły się po autokarze jeszcze przez długi czas, a każdy zadowolony po tym ciekawym przeżyciu, udał się do domu ze świadomością, że tam gdzie siedział dziś on, na co dzień siedzi jeden z ambasadorów lub posłów.

 

Tekst: Marcelina Rodziewicz 3a

Zdjęcia: Paulina Pawłowska 3a

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.