Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmiertelny wypadek na DW501 pod Krynicą Morską.

Śmiertelny wypadek na DW501 pod Krynicą Morską. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do naszej redakcji pod koniec stycznia br. przyszła informacja, że 11 stycznia br. na drodze wojewódzkiej 501 w kierunku Krynicy Morskiej doszło do poważnego wypadku. Wynikało z niej, że osobówka uderzyła w drzewo, a siła uderzenia była tak duża, że otworzyły się poduszki powietrzne, a samochód nadawał się tylko do kasacji. Według informacji, temat zdarzenia został przemilczany w przestrzeni publicznej, a nie powinien ze względu chociażby na zwiększony ruch na tej krętej drodze z powodu prowadzonych prac przy przekopie Mierzei Wiślanej.

W związku z powyższym, zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do nowodworskich służb ratunkowych.

Kierowca zakleszczony w samochodzie.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od mł. bryg. Łukasza Zblewskiego, rzecznika prasowego KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w sobotę, 11 stycznia br. o godzinie 16.13 na wysokości miejscowości Przebrno doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra z drzewem. Aby uwolnić zakleszczonego w pojeździe kierowcę, strażacy musieli wyciąć lewe drzwi w samochodzie, wyciąć i odchylić dach, a także przy pomocy rozpieracza ramieniowego odchylić deskę rozdzielczą. Po ewakuacji poszkodowanego przekazano ratownikom ZRM.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały dwa zastępy JRG Nowy Dwór Gdański, dwa zastępy OSP Sztutowo i zastęp OSP Krynica Morska.

Z lądowiska gminnego w Przebrnie śmigłowiec LPR przetransportował poszkodowanego w stanie ciężkim do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku – informuje Łukasz Chałupka, kierownik Oddziału Warszawa LPR.

Nieznane są przyczyny wypadku.

Policjanci z nowodworskiej drogówki natychmiast po zgłoszeniu pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie technik zabezpieczył ślady, przesłuchano świadków, sporządzono oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Z informacji, jakie przekazała nam mł. asp. Joanna Słowik, rzecznik prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że wstępne ustalenia funkcjonariuszy pracujących na miejscu wskazują, że 57 – latek jadąc Oplem Astra w kierunku Krynicy Morskiej, z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zjechał na lewy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo prowadzonych czynności ratunkowych w gdańskim szpitalu, mężczyzna zmarł.

W tej chwili nadal prowadzone są czynności prowadzące do ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale