Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pod prąd, byle szybciej do klienta.

Kurierzy są zawsze w biegu. Każdego dnia muszą dostarczyć kilkadziesiąt paczek do wyczekujących klientów. Jak wiadomo, w takim przypadku liczy się każda minuta. Aby wykonać cały plan, dostawcy często naginają przepisy. Czasem można odnieść wrażenie, że ich furgonetki to pojazdy uprzywilejowane i mogą więcej, niż zwykli kierowcy.

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło ci się narzekać na kuriera, to pamiętaj, że on robi co może, aby jak najszybciej dostarczyć paczkę pod wskazany adres. Dostawcy nie zważają nawet na mandaty, gdyż w trosce o zadowolenie odbiorców są w stanie nawet łamać przepisy.

 

Na naszą skrzynkę redakcyjną dostaliśmy informację od widza, który był świadkiem bardzo odważonej, ale mało rozsądnej jazdy jednego z kurierów. We wskazanym miejscu posiadamy jedną z kamer, która zarejestrowała zdarzenie. Być może następna paczka była dostarczona o kilkadziesiąt sekund szybciej, ale czy faktycznie warto w taki sposób łamać przepisy? Policja za takie manewry może ukarać każdego z nas mandatem w wysokości 250 złotych i dopisać do konta 5 punktów karnych. W sądzie natomiast kara może być już znacznie dotkliwsza i wynieść aż 5000 złotych.

 

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
AMEN
AMEN 30.01.2020, 19:10
patologia w dpd jak byla tak trwa!
Andrzej
Andrzej 27.01.2020, 15:41
Pewnie nowy kurier na trasie lub w zastępstwie.Pamiętajmy że nie wszyscy pochodzą z Malborka.Ale to miejsce jest szczególnie wymagające dla kierowców.Jakiś czas temu zje..ł mnie tam Sztumiak jadący pod prąd.