Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przemoc domowa jest przestępstwem – mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Przemoc domowa jest przestępstwem – mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 53 - letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których groził konkubinie śmiercią. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 53 - latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 2 stycznia br. o godzinie 18.15 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce został skierowany najbliższy policyjny patrol. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali agresywnego mężczyznę, który awanturował się oraz wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Stróże prawa poinformowali przestraszoną kobietę, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem. Dodatkowo okazało się, że 53 - latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec pokrzywdzonej od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę.

Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem, zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną. W miniony piątek, 3 stycznia br. prokurator zastosował wobec 53 - latka dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ziuta
Ziuta 08.01.2020, 16:24
.............................ale głupek. Miał dach nad głową, ciepło, sex bez zobowiązań i to wszystko stracił !