Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kontrola po skardze na burmistrza. Spór dotyczy miejsc dla taksówek.

Właściciel Halo Taxi złożył skargę na burmistrza Malborka Marka Charzewskiego do Najwyższej Izby Kontroli. Kwestią sporną jest dostępność miejsc postojowych przy dworcu PKP.

Przedsiębiorca chciał wydzierżawić miejsca postojowe dla swoich taksówek, jednakże teren został wcześniej zajęty przez Stowarzyszenie Taksówkarzy Malborskich, którzy wydzierżawili plac przed dworcem za 1000 złotych miesięcznie. Umowa została zawarta 21 marca br. na okres trzech miesięcy, po czym została przedłużona do 31 grudnia 2021 roku. 9 maja br. natomiast o rokowania w celu zawarcia umowy zwrócił się przedsiębiorca z Grudziądza, proponując za dzierżawę kwotę trzykrotnie wyższą. Magistrat zdecydował się jednak na przedłużenie umowy malborskiemu stowarzyszeniu.

 

Właściciel sieci nie odpuścił i złożył skargę do Najwyższej Izby Kontroli. Po zapoznaniu się ze sprawą, urzędnicy przekazali skargę do rozpatrzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Malborka.
 

- Wnoszę o wszczęcie kontroli gospodarki finansowej, a zwłaszcza umów zawieranych przez Burmistrza Malborka pod kątem rzetelności i gospodarności. Zawarcie umowy dzierżawy, w której czynsz określony na kwotę 1.000 zł (+VAT), w sytuacji, gdy możliwe było zawarcie umowy z trzykrotnie wyższą stawką czynszu (3.000 zł + VAT) stanowi, w mojej ocenie, jaskrawy przykład braku gospodarności – czytamy w treści wniosku o wszczęcie kontroli.
 

 

Komisja Rewizyjna będzie chciała przeprowadzić możliwie jak najszybciej całą kontrolę. Wnioski po przeprowadzonym postępowaniu zostaną przedstawione Najwyższej Izbie Kontroli w Gdańsku – informuje Dariusz Rowiński, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Malborka.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 03.10.2019, 13:47
Coś tu śmierdzi Panie burmistrzu miasto biedne A pan gardzi pieniędzmi przecież rocznie to 24 tysiące więcej w kasie oj dziwne to .
gość
gość 02.10.2019, 15:39
coś czuję że komentują tu kierowcy taxi... nie jestem ani pasażerem bo mam swoje aut ani w żaden sposób związany z zieloną taksówką. ale naszych kierowców taxi widzę zazdrość ciśnie i piszą bzdury niczym na ubera. Wolny rynek jest konkurencyjność, jest taniej, klient ma wybór... a nie jak raz od wielkiego dzwonu muszę pojechać taxi 3km i mnie kasują 20zł... a MZK - nic dziwnego zakład komunistyczny, podejście zarządu komunistyczne... to ich nie stać. Mogli mieć kasę na stacji diagnostycznej - przespali moment nie inwestowali, a autobusy po co takie duże i drogie na takie małe miasto?
mieszkaniec
mieszkaniec 02.10.2019, 08:16
Ale o co chodzi? przeciez jak wygrali przetarg to burmistrz moze im dalej wydzierzawic na kolejny okres.
Krzyżak
Krzyżak 02.10.2019, 02:47
Możliwość postoju powinny mieć oboje, by klient miał możliwość wyboru
Mirek
Mirek 01.10.2019, 21:40
Grzegorz- na emeryturę!