Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Nowy most w Nowakowie powstanie w przyszłym roku?

 • Wydanie nr 265/2021
 • 1 pażdziernika 2019, 10:15
 • redakcja
 • Wiadomości
 • 4 komentarze
W ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” na rzece Elbląg w miejscowości Nowakowo, wybudowany zostanie nowy most obrotowy. Ma on zastąpić dotychczasowy most pontonowy, który do użytku oddany został w latach 70 – tych XX wieku.

Most pontonowy w Nowakowie przeszedł już wiele remontów, jednak jazda samochodem po nim często musi odbywać się slalomem. Przy wysokich stanach wody most ten nie może być rozczepiany, w efekcie czego cała żegluga w tym miejscu jest wstrzymywana. Dzięki wybudowaniu nowego mostu, poprawi się dostęp do elbląskiego portu i zlikwidowane zostanie wąskie gardło na rzece Elbląg.

Jak informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy gdyńskiego Urzędu Morskiego nowy most powstanie w ciągu nowo projektowanego odcinka powiatowej drogi nr 1100N wraz z układem drogowym.

 • Zaprojektowano most obrotowy konstrukcji stalowej z podporą obrotową zlokalizowaną po zachodniej stronie rzeki. Istniejący most pontonowy oddalony o około 600 m w kierunku północnym od obiektu nowo projektowanego, wg planu przewidziany jest do rozbiórki. Do prac rozbiórkowych będzie można przystąpić po wybudowaniu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego mostu. Budowa nowego mostu w Nowakowie przewidziana jest do realizacji w ramach II części inwestycji, na którą przetarg nie został jeszcze ogłoszony” - dodaje rzecznik.

  Na razie wiadomo tylko tyle, że budowa nowego mostu jest przewidywana, ale kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Póki co, trzeba czekać, aż na dobre ruszy przekop Mierzei Wiślanej, wówczas poznamy terminy realizacji prac z nim związanych.

redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Antoni S
Antoni S 24.12.2019, 16:25
No jesli jest jeszcze obrotna, to warto pomysleć...
Ziutek
Ziutek 02.10.2019, 13:07
..........................moja sąsiadka lubi się szczepiać z kim popadnie.
pietia
pietia 01.10.2019, 14:17
Redakcjo, most rozczepiany a nie 'rozszczepiany'