Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zobacz efekt poszerzania plaż na Mierzei Wiślanej. Nagrania robią wrażenie.

Łącznie ponad 6 kilometrów plaż zostało poszerzonych o kilkadziesiąt metrów na odcinku między Stegną a Sztutowem. Prace dobiegają końca i są realizowane przez Urząd Morski w Gdyni.

Dzięki tym działaniom plaże w wytypowanych miejscach zostaną poszerzone o parędziesiąt metrów. Celem wykonywanych prac jest ochrona brzegu morskiego przed erozją, a także ochrona przeciwpowodziowa zaplecza.

W styczniu 2019 roku Urząd Morski w Gdyni podpisał dwie umowy na wykonanie robót budowlanych, które obejmują m.in. wykonanie refulacji, polegającej na wbudowaniu w brzeg morski urobku piaszczystego pochodzącego z robót czerpalnych na torze podejściowym do Portu Północnego. Przedmiotem projektu jest modernizacja całej długości toru wodnego (6 420 m) zlokalizowanego na Zatoce Gdańskiej w rejonie Portu Północnego (część Portu Morskiego w Gdańsku). W ramach inwestycji zaplanowano powiększenie szerokości toru w dnie (do 600 m) i zwiększenie jego głębokości technicznej (do 18 m). Inwestycja umożliwi dwukierunkową żeglugę jednostek oraz zapewni bezpieczeństwo statkom wpływającym do i wypływającym z Portu Północnego w Gdańsku.

 

 

Zobacz materiał wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 11.09.2019, 07:49
Dnem jest poziom tej wypowiedzi. i użyte słownictwo.
fykyrymysy
fykyrymysy 11.09.2019, 01:03
Gmina Stegna, to kompletne dno! W sezonie wieczorem na ulicach ciemno jak w dupie!Co 3 latarnia włączona! Całe przedsięwzięcie poszerzania na plaży głównej (plaża została zamknięta) na tydzień przed zakończeniem wakacji,w największe upały w tym sezonie i największy napływ turystów!(Jakby nie można było tego fragmentu plaży ominąć i zacząć go poszerzac od 2 września)Gmina Krynica Morska chyba wójtowej Stegny, pomnik postawi tak kabzy sobie nabili w ostatnie dni wakacji. Cały marny lipiec odrobili! A do Stegny przyjeżdżali i następnego dnia wyjeżdżali.Ciechocinek przy tej norze to Polska Ibiza....
Abc
Abc 10.09.2019, 20:31
Powstała „spółka” bursztyniarzy i pracowników od refulacji. Nikt więcej nie ma prawa do bursztynu. Dziwne i podejrzane.
parawan
parawan 10.09.2019, 18:04
Więcej parawanów się pomieści
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.09.2019, 17:15
Urząd Morski poszerzył piękne plaże. ZDW wymienił część nawierzchni ul. Gdańskiej w Stegnie. Pani Wójt odrestaurowała zabytkową kapliczkę w Żuławkach naprawia ulice w Stegnie i Drewnicy itp. W lesie mamy cudowną ścieżkę rowerową, a Drewnicy i Rybinie przystanie kajakowe. Sołtysi budują w sołectwach place zabaw, siłownie, stawiają lampy solarne i nowe przystanki autobusowe. BRAWO DLA WSZYSTKICH którym chce się coś robić dla naszej gminy. P.S. Ale zaraz jakiś głupol napisze, że w tej gminie nic nie robią!

John
John 10.09.2019, 20:19 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Wyjedź baranie poza tą zapyziałą gminę to zobaczysz jak wygląda świat.