Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

3 oferty na budowę biurowca Alpha w ramach Airport City Gdańsk

  • Wydanie nr 273/2020
  • 27 września 2019, 12:27
  • Port Lotniczy Gdańsk Sp.z o.o.
  • Wiadomości
3 oferty na budowę biurowca Alpha w ramach Airport City Gdańsk fot. Port Lotniczy Gdańsk Sp.z o.o.
Trzy firmy i konsorcja budowlane chcą wybudować pierwszy obiekt w ramach planowanej inwestycji Airport City Gdańsk. Zgłosiły oferty o wartości od 81 do 91 mln złotych.

Airport City Gdańsk to nowoczesna inwestycja komercyjna, która ma powstać przy lotnisku. Docelowo ma to być 7 budynków biurowych z funkcjami usługowymi i gastronomicznymi. W ramach Airport City Gdańsk, jako pierwszy ma zostać zrealizowany budynek Alpha. Będzie miał 6 pięter i dwie kondygnacje podziemne i będzie oferował 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia do wynajęcia wyniesie 8,5 tys. m kw. 9 sierpnia 2019 roku Port Lotniczy Gdańsk ogłosił przetarg na budowę Alphy. Dziś komisja przetargowa otworzyła oferty. Zgłosiły się firmy: Hochtief Polska, Budimex i konsorcjum Doraco i PORR.

WYKONAWCA

CENA BRUTTO

HOCHTIEF POLSKA S.A.

81.142.333,82 zł

BUDIMEX S.A.

89.332.739,00 zł

KONSORJUM:KORPORACJA BUDOWALANA DORACO SP. Z O.O. i PORR S.A.

91.208.366,49 zł

„Jesteśmy zadowoleni, że nasza inwestycja cieszy się zainteresowaniem firm budowlanych. Teraz przeanalizujemy i ocenimy wszystkie zgłoszone oferty i podejmiemy decyzję w sprawie wyniku przetargu” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Przy ocenie będzie brana pod uwagę oferowana cena, ale także dotychczasowe doświadczenie firm w budowaniu certyfikowanych obiektów komercyjnych.
 

Budowa Alphy ma się rozpocząć w IV kwartale 2019, a zakończyć w II/III kwartale 2021 roku. Ma być finansowana z emisji obligacji przez Bank Pekao S.A. i ze środków własnych Portu. W kolejnym etapie realizowany ma być drugi biurowiec o nazwie Bravo o powierzchni najmu 16,5 tys. m kw. z 381 miejscami parkingowymi. Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego Alphy. Docelowo w ramach Airport City Gdańsk zaplanowano postawienie 7 biurowców o nazwach nawiązujących do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf.
Szczegóły projektu Airport City Gdańsk i jego realizacji dostępne są na www.airportcitygdansk.pl.

 

Port Lotniczy Gdańsk Sp.z o.o.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.