Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jeszcze chwila i doszłoby do tragedii na Wybickiego w Malborku

W dniu dzisiejszym (2 sierpnia br.) krótko po godz. 11 pan Mariusz, jadąc ulicą Wybickiego w Malborku, zatrzymał się na przejściu dla pieszych na wysokości kościoła pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, by przepuścić mężczyznę chcącego w tym miejscu przejść na drugą stronę ulicy. Dzięki kamerce zamontowanej w swoim aucie, zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację, której konsekwencje mogły być tragiczne w skutkach.

W momencie, gdy pan Mariusz zatrzymał się przed przejściem, pieszy zaczął iść po pasach. Ulica Wybickiego w tym miejscu jest dwupasmowa. Gdy mężczyzna przeszedł pierwszy pas, nagle z lewej strony nadjechał kolejny samochód, który o mały włos by go nie potrącił na drugim pasie. Nie zatrzymując się, kierowca tego auta pojechał dalej.

Na szczęście nic nikomu się nie stało, a my przypominamy, że KIEROWCA MA OBOWIĄZEK USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA PIESZEMU ZNAJDUJĄCEMU SIĘ NA PRZEJŚCIU. Zgodnie z taryfikatorem grozi za to mandat w wysokości 350 zł oraz 10 punktów karnych.

Nagranie otrzymaliśmy od pana Mariusza.

Czekamy na wasze nagrania.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 28.08.2019, 12:51
ZAWSZE trzeba uważać!
Maniek
Maniek 04.08.2019, 13:56
POłączmy się w bólu z Marszałkiem Kuchcińskim w tych ciężkich dla niego chwilach w życiu.
Skazany
Skazany 04.08.2019, 10:03
............................wszystkim polecam brać przykład z Marszałka Sejmu. W końcu to druga osoba w kraju. Na każdym stanowisku, każdej posadzie można coś zakombinować czy zyskać dodatkowo. Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej 03.08.2019, 20:43
Przepisy jasno mówią-dojeżdżając do przejścia dla pieszych,co należy zrobić?Zachować szczególną ostrożność! I basta.Nie ma usprawiedliwienia dla takich kierowców.Co do drugiej części wypowiedzi kolegi Gościa,to jak najbardziej się zgadzam.Sam miałem nie raz podobne sytuacje.np.na ul.Mickiewicza itp.
Gość
Gość 05.08.2019, 08:46 (odpowiedź do Andrzej)
Broń boże nie usprawiedliwiałem kierowcy... tylko mówiłem że to sekunda nie uwagi, lub skupienia się na czymś innym, że piesi też powinni się upewnić.
Gość
Gość 03.08.2019, 15:13
Nie oceniajmy z góry... Jadąc autem
Wystarczy sekunda i dochodzi do takiej sytuacji. Nie tłumacząc kierowcy auta z lewej. Ale może akurat spojrzał na chwilę w inną stronę... A auto z prawej już się zatrzymywało
.. może byli na jednej wysokości więc nie miał możliwości zauważyć że hamuje... Pieszy też powinien się upewnić. Bo auto to nie taczka w miejscu się nie zatrzyma. I właśnie takie puszczanie pieszych może być złudnie mylne... Tym bardziej że tam są dwa pasy. Byłem świadkiem sytuacji gdzie auto zatrzymało się żeby puścić pieszego dla obu w niedozwolonym miejscu... Ani pieszy nie mógł tam przechodzić ani auto się zatrzymywać. Kierowcy z tyłu źle odczytując sytuację (pieszy za auta był nieowdoczny) zaczęli omijać auto narażając na niebezpoeczebstwo pieszego. - oczywiście to skrajnie inna sytuacja bez przejścia dla pieszych ale pokazujących że wystarczy chwila nie zawsze piractwa drogowego ale tylko nie uwagi.
map
map 03.08.2019, 20:13 (odpowiedź do Gość )
Co za bzdury p wypisuje . Są przepisy które to regulują koniec , kropka.
kierowca, pieszy i rowerzysta
kierowca, pieszy i rowerzysta 06.08.2019, 13:30 (odpowiedź do map)
Przepisy przepisami oczywiście... wina kierowcy jak nic... przedmówca miał pewnie na myśli to że każdy musi się upewnić... czego piesi w większości przypadków nie robią. Jesteśmy tylko ludźmi, a nie musimy być piratami drogowymi żeby popełniać błędy. Za granicami kraju w wielu państwach można przechodzić na czerwonym, oczywiście na własną odpowiedzialność, ale każdy się upewnia... - w Polsce daj taką możliwość - to pieszy właduje się pod koła auta bo przecież on może wejść na czerwonym - mamy prawo przepuścić jak i wejść na pasy - ale mamy tez obowiązek upewnienia się. (często pieszy wychodzi za aut stojących w korku... wprost pod koła aut jadących przeciwległym pasem - też bez upewnienia się) - więc przedmówca i ja po prostu apelujemy do rozsądku - bo przepisy nie uratują nam życia - a wystarczy właśnie sekunda zagapienia się w inne miejsce.