Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Zależy nam na tym, aby współpraca organizacji i policji zaczęła się zmieniać na lepsze” - REKS o interwencji przy ul. Nowowiejskiego w Malborku.

„Zależy nam na tym, aby współpraca organizacji i policji zaczęła się zmieniać na lepsze” - REKS o interwencji przy ul. Nowowiejskiego w Malborku. fot. Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS
Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „REKS” zainterweniowało w sprawie znęcania się nad psem. Poniżej opis całej sytuacji przedstawiony przez panią Annę Bulik.

Dnia 18.07.19 r. udałyśmy się z Panią Krystyną Panek, prezes Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS na interwencję w sprawie zgłoszenia o znęcaniu się nad zwierzęciem.

Sprawa miała dotyczyć psa, który znajdował się w Malborku, w mieszkaniu przy ul. Nowowiejskiego. Sytuację zgłaszali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy słyszeli straszny skowyt psa, z informacji przekazanych przez sąsiadów wynikało, że pies może mieć połamane łapki, że nie jest codziennie wyprowadzany na dwór i jest bity, często jest przetrzymywany wyłącznie na balkonie.

Na miejscu zastałyśmy grupkę sąsiadów, właściciel nie otwierał nam drzwi, był w środku i słuchał głośno muzyki, nie odpowiadał na nasze prośby o wyjaśnienie sytuacji, nie chciał pokazać nam pieska. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z malborskiej komendy, nie bardzo chcieli nam pomóc, zapukali kilka razy w drzwi, nie informując nawet właściciela piska, że to właśnie policja puka i oczekuje wyjaśnień dotyczących podejrzenia popełnienia przestępstwa, po czym powiedzieli nam, że nic więcej zrobić nie mogą i odjechali. Byliśmy zdruzgotani podejściem policjantów. Sąsiedzi poinformowali nas, że dzielnicowy zna całą sytuację i niestety do tej pory nie podjął, żadnych działań, aby pomóc pieskowi. Policja nie poinformowała nas jakie mamy prawa i możliwości, aby poradzić sobie z taką sytuacją, co możemy jeszcze zrobić.

Dopiero policjantka z Elbląskiej Komendy Iga Sozoniuk, udzieliła nam szczegółowych informacji oraz pomogła nam przyspieszyć działania, wspierała i doradzała..

Niestety policja w Malborku mimo przyjęcia zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w dniu 19.07.19r, nadal nie traktowała sprawy poważnie i opóźniała podjęcie działań i odebraniem zwierzęcia. Kiedy przyszłam na Komendę złożyć zeznania, aby przyspieszyć sprawę, usłyszałam „ no wie Pani, jest dzień policjanta i nie ma policjantów teraz” , kiedy podałam swój nr tel dla Pani, która miała przejąć sprawę i przesłuchać świadków usłyszałam, że „zadzwoni do mnie może za godzinę, a może kiedyś...”

Widząc naszą bezsilność, ponieważ cała sytuacja była opisywana w internecie, do pomocy włączyło się wiele osób prywatnych, które dzwoniły gdzie się da, żeby nakłonić malborską policję do działania. Dopiero wieczorem doczekałyśmy się funkcjonariuszy, którzy z większą empatią podchodzą do krzywdzonych zwierząt. Kiedy piesek został odebrany, natychmiast udałyśmy się z nim do Lecznicy Weterynaryjnej. Piesek miał faktycznie złamaną łapkę, powinien zostać poddany zabiegowi chirurgicznemu, miał niedowagę. Właściciel pieska podawał nam kilka wersji zdarzeń :

  1. na psa spadła wieża

  2. pies biegał po mieszkaniu i złamał łapę

  3. pies uciekł na spacerze i złamał łapę

Farcik bo takie otrzymał imię ten uroczy piesek, teraz szuka domu tymczasowego gdzie będzie mógł bezpiecznie przejść czas rekonwalescencji.

Mamy ogromny żal do funkcjonariuszy z Malborskiej Komendy, że tak bagatelizują zgłoszenia dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

W myśl PRAWA – USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT

Art.1.1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, NIE JEST RZECZĄ. Człowiek jest mu winien POSZANOWANIE, OCHRONĘ I OPIEKĘ”.

 

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Xyz-ka
Xyz-ka 13.08.2019, 22:33
Dziwię sie ,ze malborska policja nie interweniowała.. wydaje się ,ze całymi dniami nic nie robia więc chodziaz w ramach" rozrywki " powinno" chociaż im się chcieć... hmm no daleko nie mieli, ale lepsze jet w koncu wystawanie radowozami po ścieżkach, zakamarkach i wpier... Mcdonalda w autach!
Xyz
Xyz 23.07.2019, 20:58
Pani to powinna się leczyć.
Jacek
Jacek 23.07.2019, 16:22
"Oni tu mają święto medale imprezy hulanki swawole A tu trzeba ratować jakiegoś psa ludzie nie zawracajcie policjantom takimi pierdolami glowy"
Czytelniczka
Czytelniczka 23.07.2019, 09:43
Za co oni te odznaczenia dostają, jak tak prostej sprawy nie potrafią rozwiązać.