Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

A w Królewie nadal ciemno. Kiedy w końcu zaświecą tam lampy?

  • Wydanie nr 272/2020
  • 19 lipca 2019, 11:45
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
O nieświecących nowych lampach na DK22 wzdłuż wyremontowanego odcinka w Królewie pisaliśmy w styczniu tego roku. Wówczas otrzymaliśmy informację, że najpóźniej do 30 kwietnia br. powinny już rozbłysnąć pełnym światłem. W tym tygodniu jeden z naszych redakcyjnych kolegów jechał tamtędy w późnych godzinach wieczornych. Z jego relacji wynika, że jak światła nie było w tym miejscu, tak nie ma. Nadal jest ciemno i niebezpiecznie.

Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji do firmy ENERGA – OPERATOR, odpowiedzialnej za zrobienie energetycznego przyłącza. W odpowiedzi Katarzyna Dziadul z biura prasowego Grupy Energa napisała, że „wykonawca, który wygrał przetarg ogłoszony przez Energę Operatora, miał zakończyć prace do 12 kwietnia. Umowa przyłączeniowa miała zostać zawarta do 30 kwietnia. Niestety – wykonawca nie wywiązał się z umowy i nie wykonał prac w terminie. Odbiór techniczny był możliwy dopiero w czerwcu. Energa Operator wykonał go 19 czerwca, a wydał - po dopełnieniu przez GDDKiA formalności, 15 lipca”. Dodała, że zawarcie umowy ze sprzedawcą energii elektrycznej należy do obowiązku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z informacji, jaką otrzymaliśmy od Piotra Michalskiego, rzecznika GDDKiA w Gdańsku wynika, że umowa jest w trakcie podpisywania. Dopiero po jej podpisaniu ENERGA będzie mogła założyć licznik. „I oświetlenie powinno zostać włączone” - dodał rzecznik.

Mamy nadzieję, że nastąpi to już wkrótce, o czym będziemy państwa niezwłocznie informować.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Emeryt
Emeryt 22.07.2019, 09:35
Czy zniknie te ograniczenie prędkości pozostałe o remoncie tego kawałka drogi ?
Królewo
Królewo 22.07.2019, 09:04
Jak długo jeszcze Rzecznik GDDKiA Piotr Michalski będzie palił głupa i traktował innych jak idiotów ? Trwa podpisania Umowy ! Ta czynność trwa max. 1 minutę ! Ale to dotyczy ludzi normalnych.