Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmierzch w Królewie – dlaczego nowe lampy jeszcze nie świecą?

  • Wydanie nr 268/2021
  • 23 stycznia 2019, 08:37
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 4 komentarze
Co z oświetleniem lewoskrętu na lotnisko wojskowe w Królewie? Przebudowa tego odcinka drogi krajowej nr 22 zakończona została wiele miesięcy temu. Wszystko wygląda ładnie i bezpiecznie, jednak sytuacja diametralnie zmienia się po zmroku.

Nowe lampy, a nie świecą.

Wielu mieszkańców Malborka i okolic niejednokrotnie przejeżdżała już nowo położoną drogą. W ciągu dnia jest o tyle bezpiecznie, że jest widno i wszystko widać. Niestety z nadejściem zmroku poczucie bezpieczeństwa wielu kierowców na tym odcinku słabnie. Powodem jest brak działającego oświetlenia. Nowe lampy wzdłuż drogi, owszem stoją, ale nie „świecą” dobrym przykładem, ponieważ nie działają. Stwarza to olbrzymie niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych ze względu na znajdujące się w pobliżu przejście dla pieszych oraz przystanek autobusowy.

Problemy z linią kablową.

Zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Gdańsku oraz do firmy ENERGA, dlaczego ma miejsce taki stan rzeczy.

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację od Piotra Michalskiego, rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, że ze strony GDDKiA zostało wszystko zrobione. Generalna Dyrekcja czeka tylko na zrobienie energetycznego przyłącza przez firmę ENERGA, które ma być prawdopodobnie wykonane do połowy kwietnia tego roku.

W imieniu spółki ENERGA, będącej Operatorem Systemu Dystrybucyjnego dla interesującego nas terenu głos zabrał Grzegorz Baran, rzecznik prasowy ENERGA – OPERATOR SA. W mailu przesłanym do naszej redakcji czytamy, że wskazany termin wykonania prac związanych z przyłączeniem lamp do sieci dystrybucyjnej zależy od wielu czynników, w większości niezależnych od firmy ENERGA – OPERATOR.

- W pobliżu wybudowanych lamp nie ma naszej sieci, co wiąże się z koniecznością budowy około czterystu metrów nowej linii kablowej. Już na etapie projektowania napotkano problemy z uzyskaniem zgód m.in. od podmiotów będących właścicielami nieruchomości, przez które biegnie wspomniane łącze. Spowodowało to konieczność długotrwałego oczekiwania na wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Wiele czasu poświęcono również ustalaniu kwestii odstępstw dotyczących ułożenia linii kablowych w pasie drogi krajowej oraz dopełnieniu innych procedur. Mimo że uzyskanie wymaganych zgód trwało ponad rok, prace związane z przyłączeniem oświetlenia postaramy się wykonać najszybciej jak to możliwe, przed przewidzianym w umowie z GDDKiA w Gdańsku terminem 30.04.19. Ich zakończenie planowane jest obecnie na 12.04.2019.

Grzegorz Baran zapewnia, że firma ENERGA stara się w jak najkrótszym czasie przyłączać zgłaszane obiekty do swojej sieci. Zwraca również uwagę na ograniczenia wynikające z natury formalno – prawnej, na które firma nie ma wpływu.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca TIR
Kierowca TIR 23.01.2019, 21:30
Ale o tym, że będzie potrzebne zasilanie elektryczne wiedziano już kilka lat temu na etapie projektowania tej inwestycji. Ktoś tu próbuje nas zrobić w hu.ja ? Panowie z GDDKiA Gdańsk nie ośmieszajcie się bo robicie z siebie idiotów !
Księgowy
Księgowy 23.01.2019, 20:00
.........................oszustom kredytowym dziękujemy. To jest firma kogucik !
Kierowca
Kierowca 23.01.2019, 11:32
.......................wszystko jasne. W końcu odpowiedział nie byle kto tylko .........Baran.
Emkej
Emkej 23.01.2019, 09:53
Nie trzeba jechać aż do Królewa. Przejście dla pieszych na drodze krajowej nr. 22 przy skrzyżowaniu z ulicą Koszykową i Nogatową (dawny sklep Has) jest wciąż zupełnie pozbawione oświetlenia. Piesi pojawiają się na nim przed kierowcami niczym widmo. Jest to bardzo niebezpieczne przejście, a droga niezwykle ruchliwa. Moim zdaniem zainstalowanie tam skutecznego oświetlenia (np. LED) powinno być jednym z priorytetów. Nie czekajmy aż dojdzie tam do jakiejś tragedii.
Mieszkańcy - jeśli znacie ten problem - proszę powielajcie ten post i udostępniajcie!