Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nawet 12 lat grozi mężczyźnie za napad na bank.

  • Wydanie nr 271/2022
  • 2 lipca 2019, 12:47
  • Redakcja
  • Na sygnale
Nawet 12 lat grozi mężczyźnie za napad na bank. fot. elblag.policja.gov.pl
Policjanci kryminalni z elbląskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na jedną z placówek bankowych na terenie Elbląga. Funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer alarmowy, którym miał posłużyć się sprawca napadu, a także odzyskali skradzione przez niego pieniądze. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Była środa, 26 czerwca br. przed godziną 12.00. Do jednej z placówek bankowych na terenie Elbląga wszedł zamaskowany mężczyzna, wyjął rewolwer i zażądał od obsługi wydania pieniędzy. Zrabował w ten sposób blisko 30 tysięcy złotych.

Policjanci zaraz po zdarzeniu byli na miejscu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Zabezpieczono monitoring, użyto psa tropiącego, a policjanci kryminalni rozpoczęli pracę operacyjną. To właśnie ona doprowadziła najpierw do wytypowania potencjalnego sprawcy.

Policja szybko ujęła sprawcę.

Gdy informacje potwierdziły się funkcjonariusze ustalili, gdzie obecnie się on znajduje i w konsekwencji zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania w jego samochodzie znaleziono rewolwer alarmowy, na który nie jest wymagane pozwolenie, a którym miał posłużyć się w trakcie napadu. Policjanci odzyskali także skradzione z banku pieniądze.

Napadł, bo chciał spłacić długi?

Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej notowany. Na dokonanie rozboju zdecydował się, ponieważ miał zobowiązania finansowe wobec innych osób, a pieniądze pozyskane z napadu chciał przeznaczyć na uregulowanie tych zobowiązań. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Informacja: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.